Sirmača auto Igaunijā nolūst ritenis, līdz rallija finišam paliek pēdējais kilometrs

Info, foto: Dace Janova (4rati.lv)

Pagājušās nedēļas nogalē Dienvidigaunijas pilsētas Otepes apkārtē notika auto24 Rally Estonia 2011, kas šogad priecēja skatītājus ar īpaši spēcīgu dalībnieku sastāvu. Vieni no Latvijas ralliju pārstāvošajiem sportistiem te bija Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kuri startēja N3 klasē 14 ekipāžu konkurencē.

Jau no pirmajiem rallija ātrumposma Ralfs Sirmacis iesaistījās cīņā par vietu labāko trijniekā savā ieskaites klasē, divos no 9 dopiem esot otrais un četrus finišējot kā trešais.

Jo augstāk šis sniegums vērtējams, ņemot vērā to, ka Sirmacis bija vienīgais no pirmā desmitnieka klasē, kas brauca ar Renault Clio starp igauņu Honda Civic Type-R.

„Nobraucām tīri, bez kļūdām, tomēr ar igauņiem Igaunijā ir grūti cīnīties”, atzīst paši sportisti.

Neierasti lielie ātrumi asfalta ātrumposmā, kurus Sirmacis pirmoreiz savā mūžā brauca ar „sliku” tipa riepām, motors, kas sāka pie lielākas slodzes sāka pārāk uzkarst, iepriekšējo braucēju pamatīgi pabojātais trases segums – par spīti visam, ekipāža stabili tuvojās rallija izskaņai.

Tomēr finišs sasniegts netika – līdz garās un grūtās sacensības beigām bija palicis apmēram kilometrs, kad asā kreisajā līkumā nolūza sporta automašīnas priekšējā riteņa skrūves. Ar igauņu un latviešu līdzjutēju apvienotiem spēkiem auto tika nostumts no trases un Ralfs ar Māri pievienojās skatītāju rindām.

Sirmacis/Kulšs vienā no pēdējiem rallija noslēdzošā ātrumposma līkumiem atstāja, iespējams, 2.vietu klasē. Priekšpēdējā ātrumposmā no sacensībām izstājās līdzšinējais N3 klases līderis M.Abrams, pāris kilometrus pēc 9.ātrumposma starta trases malā palika Immonema auto. Pēc Sirmača neveiksmes uz otro vietu klasē pakāpās K.Subi ekipāža, kuru no pirmās vietas ieguvēja šķīra vairāk nekā divarpus minūtes.

Par spīti savam priekšlaicīgajam finišam, sarežģīto Igaunijas ralliju Ralfs Sirmacis uztver kā lielisku treniņu un jaunu pieredzi, kas lieti noderēs turpmākajās autosportista gaitās, un nākošā sacensība ekipāžai Sirmacis/Kulšs plānota jau pēc nepilnām divām nedēļām Gulbenes un Cesvaines pusē notiekošajā rallijsprintā „Gulbis 2011″.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *