Siguldas sacīkstēs brauks arī rallija VW Touareg

Info: LMT Latvijas rallija čempionāta preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: www.motortrend.com

Par interesantu pārsteigumu parūpējušies rallija „Sigulda 2007″ rīkotāji. Kā trases drošības (jeb tā sauktā „nulles”) ekipāža trasē dosies rallija Volkswagen Touareg automobilis.

Džips, kuram dots VW Rally Touareg nosaukums, ir aprīkots ar piecu litru V10 turbodīzeļa dzinēju, kura jauda ir 330 zirgspēki, bet maksimālais griezes moments – iespaidīgie 750 ņūtonmetri – tiek sasniegts jau pie 2000 apgriezieniem minūtē. Tātad šis pamatoti var tikt uzskatīts par jaudīgāko rallija „Sigulda 2007″ automobili. Faktiski Rally Touareg ir standarta VW Touareg automobilis, kura vienīgās izmaiņas ir iemontēts drošības karkass un nedaudz mainīta izpūtēja ģeometrija. Šī unikālā auto īpašnieki gan apgalvo, ka izpūtējs mainīts tikai tādēļ, lai Rally Touareg skaņa būtu sportiskāka, bet jaudas parametrus tas nav ietekmējis.

VW Rally Touareg trasē dosies kā pēdējā nulles ekipāža, tātad tieši pirms sportistiem. To pilotēs zviedrs Tomass Engelbrekts, kurš savulaik bijis Zviedrijas junioru un pieaugušo čempions autorallijā, kā arī Eiropas junioru čempions autorallijā. Tā kā Rally Touareg ir aprīkots ar četrām sēdvietām, aizmugurē tiks vizinātas VIP personas, ļaujot tām pilnībā izbaudīt rallija burvību arī no iekšpuses.

Lai gan automašīna ir aprīkota ar automātisko pārnesumkārbu, tās pilots tik un tā brauc gluži kā rallijā ierasts – ātri un ar atraktīvām sānslīdēm. To ļauj automobiļa milzīgais griezes moments, kuram pateicoties Touareg var lepoties ar lielisku dinamiku, vairāk nekā divarpus tonnas smago spēkratu līdz 100 kilometriem stundā paātrinot mazāk kā astoņās sekundēs. Auto būs aprīkots ar speciālām 18 collu riepām, kuras ir speciāli radžotas Rally Touareg vajadzībām.

VW Rally Touareg ir vienīgais Touareg pasaulē, kurš piemērots braukšanai rallijā. Savulaik kā nulles ekipāža tas jau startējis pasaules čempionāta posmā Zviedrijā. Ar šo auto ticis izvizināts arī viens no visu laiku panākumiem bagātākajiem rallija braucējiem – pasaules eksčempions Kolins Makrejs. Skotu rallists bijis izbrīnīts par automobiļa dinamiku un labo vadāmību.

Visiem, kuri vēlēsies aplūkot VW Rally Touareg trasē, sestdien jādodas uz ralliju „Sigulda 2007″. Savukārt tiem, kas vēlas aplūkot unikālo auto tuvumā, piektdienas otrā pusē jādodas uz Volkswagen autocentu „Auto Īle & Herbst”, kurš atrodas Siguldā, Mālpils ielā 1.

LMT Latvijas čempionāta un kausa izcīņas autorallijā posmu „Sigulda 2007″ atbalsta „SEB Unilīzings”, „Auto Īle&Herbst”, Siguldas pilsētas Dome, „Fuchs”, „Telia Latvija”, „Baltijas Apdrošināšanas Nams” un „Siguldas Būvmeistars”. Informatīvi atbalsta „Kas Jauns”, „Zebra”, „Čas” un „Latvijas Avīze”. Tiešās reportāžas klausieties „Radio SWH”, bet sacensību apskatu iespējams vērot „TV-5″ kanālā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *