Sesks/Francis uzvar divos WRC posma ‘Tet Rally Latvia’ ātrumposmos

Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža pasaules rallija čempionāta posmā “Tet Rally Latvia” piektdienas pirmajā pusē izcīnīja uzvaras divos ātrumposmos, kas ir vēsturisks Latvijas autosportistu panākums. Pirms pēcpusdienas ātrumposmiem mājinieki ierindojas otrajā pozīcijā sacensību kopvērtējumā, tikai 3.2 sekundes zaudējot divkārtējam pasaules čempionam Kallem Rovanperam.

Rīts iesākās ar 4.99 km garo “Milzkalne 1” ātrumposmu, ātrāko laiku uzrādot Rovanperam, kura pilotētā ekipāža rallija vadībā izvirzījās jau ceturtdienas vakarā. Aiz “Toyota” braucēja ierindojās komandas biedri Sebastjēns Ožjē un Takamoto Katsuta, bet Sesks/Francis zaudēja tikai divas sekundes, kas bija ceturtais ātrākais laiks.

Kamēr Rovanpera sacensību kopvērtējumā bija 3.7 sekundes priekšā Ožjē, latvieši pamanījās pacelties uz trešo vietu, jo ne tik spožs rezultāts bija padevies Tjerī Noivilam, kurš atkrita vairākas pozīcijas uz leju. “M-Sport Ford” ekipāža tobrīd no līdera atpalika 4.9 sekundes.

“Rītu sākām nedaudz piesardzīgi, jo ātrums ir traki liels,” komentēja Mārtiņš Sesks. “Bet mums patīk. Esam ātrākie no tiem, kas nebrauc ar “Toyota”. Liedzām viņiem ieņemt pirmās četras pozīcijas!”

Rallijs turpinājās ar dienas garāko ātrumposmu “Tukums 1”, kurā sportistiem bija jāmēro 27.56 km distance. Ekipāžām, kas trasē devās pirmās, bija jāsaskaras ar liekās grants kārtu, bet pārējiem apstākļi pamazām uzlabojās. Sesks/Francis savu izdevīgo starta pozīciju prata izmantot nevainojami. Pirmajās laika ņemšanas vietās vien nedaudz zaudējuši Rovanperam, ātrumposma lielāko daļu mājinieki bija līderi un finišēja pirmajā vietā, izcīnot savu pirmo uzvaru kādā no WRC ātrumposmiem karjerā. Rovanperam arī bija izdevīga starta vieta un viņš finišā zaudēja 1.6 sekundes, kamēr trešajā vietā ierindojās Ots Tanaks.

Kopvērtējumā Rovanperas ekipāža saglabāja līderpozīciju, kamēr Sesks apsteidza Ožjē, iekārtojoties otrajā pozīcijā. No līdera liepājnieku šķīra 3.3 sekundes.

Sesks, kurš šo ātrumposmu labi zina no Eiropas čempionāta sacīkstēm, finišā sacīja: “Uzvara, neticami! Pagājušajā gadā šeit uzvarējām ar 16 sekunžu pārsvaru. Nedaudz zaudēju līkuma izejā, izbraucot uz asfalta. Velns parāvis! Tagad jāsakoncentrējas nākamajam ātrumposmam. Esam starp Rovanperu un Ožjē!”

Priekšpusdienā bija paredzēti kopumā trīs ātrumposmi. Trešais no tiem bija 17.86 km garais “Andumi”. Arī šajā reizē Seska ekipāža pirmajās laika ņemšanas vietās mazliet zaudēja Rovanperam, pēc tam izvirzījās provizoriskā vadībā, bet finišēja 0.1 sekundi priekšā somu ekipāžai. Ļoti ātrs bija arī Seska komandas biedrs Adriens Furmo, ieņemot trešo vietu un uzvarētājam pazaudējot vien 0.6 sekundes.

“Arvien vairāk attālināmies no Ožjē,” saka Sesks. “Patiesībā pieļāvu dažas diezgan lielas kļūdas. Visi šeit ir ātri. Šķiet, ka esam ieguvuši labu ritmu. Braukt vienos laikos ar pasaules čempioniem… man nav, ko teikt.”

Pirms pēcpusdienas ātrumposmiem Rovanpera ir 3.2 sekundes priekšā Seskam/Francim, kamēr Ožjē atpaliek 7.5 sekundes. Tālāk seko Tanaks, Takamoto Katsuta un Elfins Evanss, bet Furmo ieņem septīto pozīciju.

Servisa parka apmeklējums tagad nav plānots, bet pēcpusdienā jāveic vēl četri ātrumposmi. Divi no tiem būs jābrauc pirmo un vienīgo reizi šajā rallijā.