Rovanpera pārliecinoši uzvar rallijā “Latvija”, Vorobjovs finišē otrais

Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms “Rallijs Latvija 2017” noslēdzies ar somu autosportista Kalles Rovanperas uzvaru, kurš dominēja divu dienu garumā notikušajos ātrumposmos un finišā pārliecinoši pārspēja pašmāju pilota Jāņa Vorobjova ekipāžu.

Pirmajā sacīkšu dienā sportisti veica piecus asfalta un divus grants ātrumposmus, pēc kuriem Kalle Rovanpera un Risto Pietilainens (“Škoda Fabia R5”) bija iekrājuši pārliecinošu 44 sekunžu pārsvaru pār Jāni Vorobjovu un Ivo Pūķi (“Mitsubishi Space Star Mirage”).

Rallija otrajā dienā notika trīs asfalta un divi ātrumposmi, kuros vadošo ekipāžu pozīcijas nemainījās. Rovanpera bija ātrākais visos piecos “dopos”, finišā pārspējot Vorobjovu par nedaudz vairāk nekā pusotru minūti. Trešajā vietā, uzvarētājam pazaudējot krietni pāri divām minūtēm, ierindojās Jānis Berķis un Edgars Čeporjus (“Ford Fiesta R5”).
Rovanpera, Vorobjovs un Berķis ieguva pirmās trīs vietas Latvijas čempionāta LRC grupas ieskaitē.

Pirmo sešinieku absolūtajā vērtējumā noslēdza lietuvieša, Dakaras rallija dalībnieka Benedikta Vanaga ekipāža (“Škoda Fabia R5”), rallijkrosa pilots Reinis Nitišs, kurš šajās sacīkstēs startēja ar stūrmani Māri Neikšānu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) un ar Latvijas licenci startējošais Aleksejs Ostaņins (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Nitišs finišā uzveica Ostaņinu tikai par septiņām sekundēm un savās trešajās rallija sacensībās sportists spēja uzvarēt LRC2 grupas ieskaitē. Šajā vērtējumā aiz Nitiša palika Aleksandrs Mihailovs un Normunds Kokins (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri pazaudēja vairāk par minūti, kā arī Aleksandrs Gorelovs un Igors Skuridins (“Mitsubishi Lancer Evo X”) – šīm ekipāžām otrā un trešā vieta.

LRC3 grupā par “Rallijs Latvija” uzvarētājiem kļuva Mārtiņa Seska un Andra Mālnieka duets (“Peugeot 208 R2”), kuri par 26 sekundēm uzveica pazīstamā norvēģu autosportista Petera Solberga dēla Olivera pilotēto ekipāžu (“Peugeot 208 R2”). Trešo vietu šajā ieskaitē guva Daņils Belokoņs un Toms Freibergs (“Ford Fiesta R2T”).