Rīt startēs vasaras ātrākais rallijs – ERGO rallijs Cēsis 2008

Info: Jānis Dzērve
Foto: Juris Zariņš, www.easyget.lv

Autosportistiem LMT Latvijas rallija čempionāta trešais posms nosacīti jau sācies. Teju jau divas dienas, sportisti, kopskaitā 97 ekipāžas, ir okupējuši Cēsu pilsētu, lai pierakstītu trasi un pēc iespējas kvalitatīvāk sagatavotos, iespējams, šā gada ātrākajam vasaras rallijam – “ERGO rallijs Cēsis 2008”.

Rallija svētki Cēsu pilsētā skāksies sestdien, kad daļa no skatītāju tūkstošiem plkst.13.00 pulcēsies Vienības laukumā, lai vērotu “ERGO rallijs Cēsis 2008” atklāšanas ceremoniju, savukārt plkst.13.20 un plkst.14.10 lielākā daļa rallija līdzjutēju noteikti jau būs ieņēmuši interesantākās skatītāju vietas gar netālajiem pirmās dienas ātrumposmiem (“Kārļi” un “Amata”). Par tradīciju kļuvušais Cēsu pilsētas ātrumposms startēs plkst.17.30.

Svētdien, rallijs atsāksies plkst.10.08 ar ceturto ātrumposmu, kam dots “LMT” nosaukums un kas risināsies tuvāk Vecpiebalgai. Atlikušie otrās dienas ātrumposmi notiks netālu no Skujenes, Zaubes un Nītaures.

Pērnās sezonas LMT Latvijas rallija čempioni Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds Cēsu rallijus dēvē par mājas sacīkstēm, jo čempionāta vadošās ekipāžas stūrmanis Guntis Ervalds ir gan “ERGO rallijs Cēsis 2008” organizators, gan iedzimts cēsinieks. Likumsakarīgi viņiem arī 1.starta numurs. Ar 2.starta numuru trasē dosies Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis, kuri, ar pasaulē ātrākās rallija klases spēkratu “Mitsubishi Lancer WRC”, centīsies atkārtot rallijā “Talsi 2008” uzrādīto sniegumu. Bet pirmajām divām ekipāžām, kas nenoliedzami ir vienas no populārākajām Latvijas rallijā, uz pēdām mīs lietuvieši Sauļus Girdauskas/Pauļus Urbonas ar “Škoda Fabia WRC”. Tiek prognozēts, ka tieši starp Vasaraudža un Girdauskas ekipāžām cīņa notiks vissīvākā, jo divu konkurētspējīgu WRC automašīnu starts Latvijas rallija čempionāta posmos nav visai bieža parādība.

Vorobjova ekipāžai sīvākie konkurenti noteikti būs pašreizējie LMT Latvijas rallija čempionāta N4 klases līderi Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, kuri “mājiniekus” čempionāta kopvērtējumā apsteidz par 2 punktiem. Protams, uz lauriem negulēs arī šā brīža N4 klases trešās vietas ieguvēji Aivis Egle/Mārtiņš Jerums. Vēl bez Talsos redzētajiem sāncenšiem ierindā būs Ivara Caunes un tikpat nopietnu konkurētspēju izrādīs arī Māra Neikšāna, Mārtiņa Būčiņa, Alda Pīlēna, Jāņa Kārkliņa un spēcīgo lietuviešu Vītauta Šveda, Deivida Jociusa, Audrjua Gimžauska un Ēvalda Čirba ekipāžas.

Dramatiska cīņa tiek prognozēta arī N3 klasē. Šķietami ātrākie ir pērnā gada čempioni Dans Leščs/Jānis Vīksna, taču iepriekšējā posmā Talsos piedzīvotā tehnikas problēma atsviedusi liepājniekus piecu punktu attālumā aiz līderiem. Vadībā, savukārt, pārsteidzoši nokļuvusi Ulda Brieža/Monvīda Austruma ekipāža, kura Talsos pārsteidza ar uzvaru. N3 klases līderiem noteikti jāņem vērā arī neparasti lielais klases dalībnieku skaits (kopskaitā 18 ekipāžas), kas noteikti uzspiedīs papildus atbildību.

2WD+ klasē ar pamatotu apņēmību uzvarēt bruņojušies Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs, kuri Talsos pierādīja, ka ir potenciālie savas klases līderi, taču, tā kā ekipāžai neizdevās pirmais posms Gulbenes pusē, klasē līderpozīciju izbauda Ivo Ķilpja/Arta Ceriņa ekipāža.

Lai nu kā būtu ar šā brīža LMT Latvijas rallija čempionāta kopvērtējuma pozīcijām, “ERGO rallijs Cēsis 2008” dalībnieku līmeņa ziņā solās būt viena no spēcīgākajām un ātrākajām sacīkstēm šā gada sezonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *