Rallijs Latgale 2011 noslēdzas ar Vasaraudža uzvaru

Info: Roberts Jansons
Foto: Arnolds Šivars

Ar Ivara Vasaraudža uzvaru svētdien noslēdzās rallijs „Latgale 2011″. Cīņa līdz pat pēdējam brīdim bija spraiga, jo ātrākais gandrīz visos ātrumposmos bija Georgs Gross, tomēr Vasaraudzis spēja noturēt pārsvaru un finišā apsteidza savu konkurentu par nepilnu sekundi! Jāatzīmē, ka rallija pēdējais – septītais – ātrumposms laika apstākļu dēļ tika atcelts.

Daļēji rallija iznākumu izšķīra Georga Grosa pirmajā dienā pieļautā kļūda. Viņa vadītais „Ford Focus WRC” izslīdēja no trases un tika zaudētas 18 sekundes salīdzinājumā ar ātrākajiem šajā posmā. Sacensību otrajā dienā visos posmos labākos laikus uzrādīja igauņu sportists, tomēr ar to bija par maz, lai uzvarētu Vasaraudzi – finišā viņus šķir vien 0,89 sekundes!

N grupas ieskaitē pirmo sacensību dienu pārliecinoši sāka Andis Neikšāns. Līdz pat piektajam ātrumposmam viņš atradās klases līdera pozīcijā, kad no tām viņu izstumj Jānis Vorobjovs. Pārsvars gan nav liels – tikai 0,49 sekundes. Tomēr cīņa beidzās jau pirms sestā posma. Jāņa Vorobjova auto paliek servisa parkā – viņa „Mitsubishi EVO X” dzinējs vairs nebija iedarbināms elektronikas defektu dēļ.

Rallija finišā N grupas ieskaitē dubultuzvara LMT rallija komandai – pirmās divas vietas izcīnīja Andis Neikšāns un viņa brālis Māris. Trešais Latvijas čempionāta ieskaitē ir Aivis Egle.

Zināmas korekcijas sacensību rezultātos ieviesa tas, ka rallija septītais ātrumposms tika atcelts negaisa radīto postījumu dēļ – trasi aizšķērsoja trīs nogāzti koki un sacensība bija jāpārtrauc. Līdz ar to rallija „Latgale 2011″ kopvērtējums tiek noteikts pēc sešu ātrumposmu rezultātiem.

Rallija septītais ātrumposms tika atcelts saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem – trasi aizšķērsoja trīs nogāzti koki. Tāpēc „Latgales rallija 2011″ kopvērtējums tiek noteikts pēc sešu ātrumposmu rezultātiem.

„Latgales rallijs 2011″ neoficiālie rezultāti
A plus
1. I. Vasaraudzis / M. Stirna, Mitsubishi Lancer WRC, 41:53,89, 114,32 km/h
2. G. Gross / R. Molder, Ford Focus WRC, +0,89
3. D. Jocius / G. Žliubas, Mitsubishi Lancer, +33,51

N4
1. A. Neikšāns / P. Dzirkals, Mitsubishi EVO X, 42:13,96
2. M. Neikšāns / R. Bērziņš, Mitsubishi EVO X, 42:33,42
3. R. Jeets / E. Lepikson, Mitsubishi EVO IX, 42:49,34

2WD
1. V. Baranauskas / M. Čepulis, Renault Clio, 46:45,03
2. D. Myachin / K. Buzius, Honda Civic Type-R, 46:55,24
3. K. Raišys / R. Lukauskas, Honda Civic Type-R, 47:12,19

Rallijs „Latgale 2011″ ir Latvijas rallija čempionāta piektais un Lietuvas čempionāta ceturtais posms.

“Ralliju Latgale 2011” organizēja “Ajags Latvija rally club”. Sponsors: “Komforts”. Atbalstītāji: “Vējstikli”, Rīgas Brīvostas pārvalde, “Baltijas Helikopters”, “Neste”, “Cabas”, “BGS”. Lieldraugi: Eiroleģions “Ezeru zeme”, Krāslavas novads, Rēzeknes novads. Informatīvais atbalsts: “Radio 101”, LNT, “AutoBild”, “Tavs Auto”, “TVNET”. Oficiālais apdrošinātājs: “Baltikums”.

www.rallylatgale.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *