Rallijs Kurzeme 2009 ir sācies

Info: Ingars Tenis
Foto: Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Skatītāji rallija „Kurzeme 2009″ startam gatavosies sestdien, 29.augustā, turpretim sportistiem sacensības jau ir sākušās. Lai gan pagaidām rallisti neveic distanci uz laiku, sacensību dokumenti ir saņemti un var sākties iepazīšanās ar trases pirmajiem diviem ātrumposmiem, kuros tikai tagad beigti pēdējie sagatavošanas darbi.

Dalībnieku saraksts ir apstiprināts un tajā iekļautas 107 ekipāžas, kas cīņu par godalgotām vietām sāks sestdien pēcpusdienā pilsētas ātrumposmā, kurš veidots ļoti īpašs – ar trim tramplīniem, brasla šķērsošanu un mainīgu ceļa segumu. Tomēr vairāki braucēji jau šodien izmantoja iespēju piedalīties tā sauktajā shakedown jeb treniņu ātrumposmā, kas tiek izmantots sacīkšu mašīnas optimālai noregulēšanai atbilstoši laika un ceļa apstākļiem. Tādējādi var uzskatīt, ka rallijs „Kurzeme 2009″ ir sācies vēl pirms dokumentu saņemšanas un oficiālā starta, uz kuru Liepājas pašā centrā, Rožu laukumā apmeklētāji un dalībnieki pulcēsies sestdien plkst.15:30.

Par īsto rallija sākumu var uzskatīt piektdienas plkst.18:00, kad sportistiem rallija centrā sāka izsniegt sacensību dokumentāciju, tostarp starta numurus. Jau iepriekš ziņots, ka rallijam „Kurzeme 2009″ veltītajā preses konferencē, kas notika otrdien, 1. starta numurs tika svinīgi piešķirts „Skandi Auto Rally Team” ekipāžai Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis. Tieši šie braucēji kā pirmie bija ieradušies arī pēc startēšanai rallijā nepieciešamajiem dokumentiem.

Vienlaicīgi ar dokumentu un starta numura saņemšanu ikvienai rallija „Kurzeme 2009″ ekipāžai jāaizpilda anketa iepazīšanās braucieniem. Tajā bez ekipāžas vārdiem jānorāda gan automašīnas marka un modelis, gan valsts reģistrācijas numurs, gan auto krāsa. Tikai pēc tam sportistiem ir tiesības veikt iepazīšanās braucienu, pie tam, pilsētas ātrumposma gadījumā ar ātrumu, kas nepārsniedz 30 km/h. Lai arī ātrums ir neliels, sportistiem tā ir lieliska iespēja iepazīties ar trases niansēm, kuras šeit būs īpaši interesantas. Iepazīšanās ar pārējiem astoņiem grants seguma ātrumposmiem, kuros sportisti spēkiem mērosies rallija „Kurzeme 2009″ otrajā dienā, sāksies sestdien agri no rīta, plkst. 7:00.

Rallijs „Kurzeme 2009″ notiks divas dienas – 29. un 30. augustā. Pirmajā dienā, tas ir sestdien, sportistiem jāaizvada divi pilsētas ātrumposmi, savukārt svētdien jāveic astoņi ātrumposmi Liepājas rajonā. Kopumā sportistiem rallijā „Kurzeme 2009″ jāveic 350 kilometrus garš maršruts, no tiem 101 kilometrs ātrumposmos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *