Rallija Kurzeme 2010 pirmajā dienā ātrākais – Ivars Vasaraudzis

Info: Ingars Tenis
Foto: Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Solītā laika prognoze piepildījās un autosporta faniem lietussargi un biezas vējjakas rallija Kurzeme 2010 pirmajā dienā nebija nepieciešamas. Sportistiem turpretim bija bija nepieciešama krietna deva sportiskā azarta un izturības, jo cīņas, kas norisinājās pirmajos divos ātrumposmos Liepājas centrā, bija patiesi sīvas.

Par to, ka cīņas arī rallija Kurzeme 2010 otrajā dienā būs spraigas, liecina rezultāti pēc aizvadītajiem pirmajiem ātrumposmiem – abos braucienos tikai līderis bija viens, bet pārējie rallisti apmainījās savstarpējiem “uzbrukumiem” un dienu noslēdza diezgan blīvi viens pie otra.

Rallija Kurzeme 2010 pirmajā ātrumposmā valsts prezidenta Valda Zatlera acu priekšā ātrākā bija Skandi Rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis ar Mitsubishi Lancer WRC automobili. Viņiem 1,41 sekundi zaudēja igauņi Georgs Gross/Raigo Molders, kuri brauc ar Ford Focus WRC, savukārt trešie ātrākie Liepājas pilsētas ātrumposma pirmajā iebraucienā bija LMT Rallija komandas pārstāvji Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (N4 grupas Mitsubishi Lancer EVO IX).

Otra LMT rallija komandas ekipāža ar Māri Neikšānu pie Lancer EVO IX stūres pilsētas ātrumposmu izbrauca kā ceturtie ātrākie, bet viņiem tikai mazliet, proti, 3 sekundes simtdaļas zaudēja trīskārtējais Lielbritānijas čempions Marks Higinss ar stūrmani Roriju Kenediju (N4 grupas Mitsubishi Lancer EVO X).

Otrais ātrumposms ieviesa krietnas pārmaiņas rezultātu tabulās. Ātrākie, kā jau minēts, bija Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis, tiesa, viņu pārsvars pār Māri Neikšānu/Raivi Jansonu (N4 klase) bija mazāk nekā sekunde. Georgs Gross otrajā braucienā uzrādīja trešo labāko rezultātu, Marks Higinss bija ceturtais, bet piektais ātrākais bija Andis Neikšāns.

Šie sportisti savā starpā arī ir sadalījuši pirmās piecas vietas – Vasaraudzis, Gross, Māris Neikšāns, Marks Higinss un Andis Neikšāns, turklāt būtiski, ka pirmo no piektās vietas šobrīd šķir tikai piecas sekundes un tas jau ir pieteikums, karstām cīņām rallija Kurzeme 2010 otrajā dienā. Tad sevi parādīs arī pārējie sacensību favorīti, kam pirmo divu ātrumposmu kopvērtējumā diezgan viduvēji rezultāti. Latvijas autorallija čempions Aivis Egle ar stūrmani Mārtiņu Jerumu patlaban tikai 13.vietā, Ukrainas ātrākā ekipāža ar Oleksandru Saļuku pie stūres – desmitajā vietā, bet Lietuvas ātrākais rallists N4 klasē Vītautas Švedas – astotajā vietā. Nekas vēl nav izlemts, jo rezultāti ir ļoti līdzīgi un kopvērtējumā pirmo no divdesmitās vietas šķir mazāk nekā 20 sekundes.

Viena tilta piedziņas klasē ātrākie pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem ir igauņi Rolands Murakas/Kalle Ādlers ar Honda Civic Type-R. Nedaudz vairāk par četrām sekundēm viņiem zaudē Andris Dambis/Ilmārs Jansons, kuri brauc ar FIAT 124, bet 2WD grupas trešie ātrākie pārstāvji rallija Kurzeme 2010 pirmajos divos ātrumposmos bija Jānis Vīksna/Dzintars Ermansons ar Honda Civic Type-R.

Rallijs Kurzeme 2010 turpināsies sestdien, kad sportistiem jāveic atlikušie septiņi grants ātrumposmi. Pirmā sestdienas ātrumposma starts ir plkst.9:38.

Rallija finišs paredzēts plkst. 18:30, savukārt sacensību uzvarētāju apbalvošana līdz ar Latvijas ūdens motosporta čempionāta ātrumlaivām uzvarētājiem svinīgā ceremonijā tiks sumināti plkst. 20:00. Pēc tam jau sāksies ātruma festivāla Rallija KURZEME 2010 neoficiālā daļa ar grupas Labvēlīgais tips uzstāšanos uz lielās skatuves plkst. 21:00. Divas stundas vēlāk viņus ar grandiozu šovu nomainīs Radio 101 dīdžeji – Egons Reiters, Toms Grēviņš, Artis Volfs, Eduards Švāns un Māris Žigats.

Rallija norises laikā divu dienu skatītāju kartes cena būs 7 lati. Ar to varēs apmeklēt visus ātruma festivāla pasākumus – rallija ātrumposmus, ātrumlaivu sacensības, noslēguma ceremoniju, Labvēlīgā tipa koncertu un Radio 101 dīdžeju šovu. Ieejas maksa uz atsevišķiem ātruma festivāla pasākumiem – 3 lati.

Ātruma festivālu Rallijs KURZEME 2010 piedāvā: Energoremonts Rīga, Lauma Fabrics, Liepājas pilsēta un Liepājas Osta, Cēsu alus, Canon IB Serviss. Oficiālais auto no Skandi Motors, sakarus nodrošina LMT. Info atbalsts – LNT, TVNET, Radio101 un Rietumu Radio.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *