Rallijā Kurzeme 2008 dubultuzvara Skandi Auto Rally Team

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Zigismunds Zalmanis

Rallija komandas “Skandi Auto Rally Team” ekipāža Ivars Vasaraudzis / Valdis Spredzis rallijā “Kurzeme 2008”, neskatoties uz dažām tehniskajām problēmām, kārtējo reizi spilgti pierādīja, ka ir ātrākā rallija ekipāža Latvijā, un ar Mitsubishi Lancer WRC sporta automašīnu izcīnīja ne tikai uzvaru rallija kopvērtējumā un A Plus ieskaitē, bet arī uzvaru “Skandi Auto Rally Team” komandu vērtējumā. Bez tam uzvarot trīs rallijos pēc kārtas Ivars Vasaraudzis un Valdis Spredzis čempionāta kopvērtējumā ir uzkrājuši pietiekami daudz punktus, lai priekšlaicīgi, vienu ralliju pirms čempionāta noslēguma, kļūtu par Latvijas kausa ieguvējiem A Plus ieskaitē.

Savu uzvaras gājienu Ivars Vasaraudzis un Valdis Spredzis ar sarkano Mitsubishi Lancer WRC rallija automobili sāka jau no paša rallija starta – ekipāža bija pietiekami labi sagatavojusies, lai jau pirmajā ātrumposmā no tuvākajiem sekotājiem atrautos par vairāk kā desmit sekundēm. Turpmākajos pirmās dienas ātrumposmos Ivara Vasaraudža pārsvars turpināja augt un dienas beigās pēc 57,80 km ātrumposmu tas sasniedza 1 minūti un 21,72 sekundes.

Jautāts par sacensību pirmo dienu, Ivars Vasaraudzis atklāj: “Mēs sākām braukt pilnā ātrumā jau no paša starta. Lai gan trases segums sākumā bija ļoti slidens, viss gāja kā pa sviestu. Ļoti interesanti bija braukt 2. un 4. ātrumposmu, kuri ir tradicionāli Kurzemes rallija ātrumposmi, taču šoreiz tie bija pretējā virzienā

Otrā rallija diena ekipāžai sākās ar piedzīvojumiem – vienā no 5. ātrumposmā līkumiem sporta automašīna sagriezās un ieslīdēja grāvī. Tikai tad ekipāža pamanīja, ka ir pārsista viena aizmugurējā riteņa riepu, kas samazināja automašīnas stabilitāti uz ceļa. Pēc izbraukšanas no grāvja ekipāža turpināja ceļu pretī ātrumposma finišam ar pārsistu riteni. Šajā ātrumposmā ekipāža zaudēja aptuveni četrdesmit sekundes, un uzrādīja tikai 14. labāko rezultātu, taču iepriekšējā dienā uzkrātā laika rezerve bija pietiekama, lai nezaudētu līderu pozīcijas. Nākamajā ātrumposmā ekipāžai Ivars Vasaraudzis un Valdis Spredzis nācās saskarties ar sporta automašīnas tehniskajām problēmām – sacensību brauciena laikā automašīnas pārnesumkārba vairākas reizes atteicās strādāt trešajā pārnesumā, kas nedaudz traucēja, taču neliedza uzrādīt labāko laiku.

Ivars Vasaraudzis skaidro: “Ātrumkārbā bija radušās kaut kādas problēmas ar elektronisko vadību, tādēļ Mitsubishi WRC inženieri nolēma nomainīt visu pārnesumkārbu. Ļoti iespējams, ka viņi uzstādīja jaunu Latvijas rekordu – pārnesumkārba tika nomainīta aptuveni deviņpadsmit minūtēs, taču vēl trīs minūtes bija vajadzīgas lai veiktu pilnīgu sistēmu pārbaudi. Tādējādi mēs nokavējām divas minūtes uz laika kontroli, par ko saņēmām divdesmit sekunžu sodu un radījām lielu neizpratni rallija skatītāju rindās, jo turpmākajos ātrumposmos startējām otrie, aiz Jāņa Vorobjova, kurš gan mums neradīja nekādas grūtības.”

Atlikušajos ātrumposmos Mitsubishi Lancer WRC sporta automobilis strādāja nevainojami, un ļāva savai ekipāžai pilnībā kontrolēt sacensību rezultātu. Pēdējos ātrumposmos ekipāža gan neuzņēmās nekādu papildus risku un, ieturot drošu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, finišēja kā rallija “Kurzeme 2008” absolūtā vērtējuma uzvarētāji un Latvijas rallija kausa ieguvēji A Plus klasē, izcīnot uzvaru arī savai rallija komandai šajā rallijā. Šī izcīnītā uzvara komandu vērtējumā “Skandi Auto Rally Team” čempionāta komandu vērtējumā ir ļāvusi pakāpties no trešās pozīcijas uz otro. Protams, šādi rezultāti nebūtu iedomājami bez kompāniju “GE Money Bank”, “Pata AB” “Vianor”, “Baltijas Apdrošināšanas Nams” un “Castrol” atbalsta visas sezonas garumā.

“Šis rallijs bija ļoti interesants un esmu apmierināts ar mūsu ekipāžas un komandas sniegumu tajā,” savu prieku par uzvaru rallijā neslēpj Valdis Spredzis.

Jaunākais “Skandi Auto Rally Team” rallija pilots Jānis Kārkliņš, kurš piedzīvoja avāriju rallijā “Cēsis” aizvien turpina atveseļošanos. Drīzumā paredzēts pārtraukt intensīvo ārstēšanu un jaunais rallija pilots atveseļošanos turpinās rehabilitācijas centrā.

Nākamais LMT Latvijas Čempionāta un kausa izcīņas posms ir paredzēts tikai rudenī – 4. un 5. oktobrī, kad Rīgas apkārtnē norisināsies rallijs “Latvija 2008”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *