Rallija braucējs no Latvijas pirmoreiz dosies mācīties pie leģendārā Tomija Makinena

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Jānis Kārkliņš pie sava jaunā rallija auto Renault Clio pirms došanās uz Tomija Makinena rallija skolu Somijā. (Foto: Raimonds Volonts (V4 Motors))

Pirmo reizi Latvijas autosporta vēsturē latviešu jaunā cerība piecpadsmitgadīgais rallija pilots Jānis Kārkliņš ar kompānijas Hansa Līzings atbalstu dosies uz četrkārtējā pasaules rallija čempiona Tomija Makinena rallija skolu Somijā, kur divu dienu laikā leģendārās zvaigznes uzraudzībā pilnveidos savas pilota prasmes.

Jānis Kārkliņš šā gada 12. un 13. februāri ar savu jauno N3 klases sporta automašīnu Renault Clio Sport aizvadīs Tomija Makinena rallija skolā. Tā izveidota pie pasaulslavenās rallija zvaigznes mājām Pupolā, netālu no pasaules rallija čempionāta Somijas posma galvaspilsētas Jīvaskiles, kuras apkārtnes ceļi ir slaveni visā pasaulē. Jāņa Kārkliņa tiešais skolotājs šo divu apmācības dienu laikā būs Pasi Hagstroms, kurš ir Somijas rallija čempions ar vairāk nekā divpadsmit gadu pieredzi, bijis pasaules rallija čempionāta Top10 pilots, Subaru Word Rally Team testa pilots un Subaru Rally Team USA pilots.

Visu apmācības procesu pārraudzīs rallija leģenda – četrkārtējais pasaules rallija čempions Tomijs Makinens, kurš savā karjerā ir startējis 139 pasaules rallija čempionāta posmos un izcīnījis 24 uzvaras. Kopā ar savas rallija skolas komandu viņš novērtēs Jāņa Kārkliņa talantu un noteiks mūsu jaunā talanta nākotnes potenciālu.

Dainars Dambergs, Latvijas Automobiļu asociācijas prezidents: Latvijas Automobiļu federācija arvien lielāku uzmanību pievērš jauniešu apmācībai un mums ir liels prieks, ka Hansa Līzings nolēmis palīdzēt šajā projektā. Tādēļ esam nolēmuši nelaist zudumā Jāņa Kārkliņa tēva Andra izkopto talantu un meklēt ceļus, kā palīdzēt jaunajam autobraucējam arī turpmāk. Esam panākuši vienošanos ar Tomiju Makinenu, ka viņš sniegs savu vērtējumu par viņa nākotnes potenciālu. Mums ir svarīgi parādīt jauno pilotu rallija elitei un iegūt objektīvu vērtējumu. Ja tas būs pozitīvs, tad meklēsim iespēju, kā virzīt Jāni Kārkliņu tālāk. Esam tikušies ar Somijas Autosporta federāciju un ieguvuši jaunas idejas, taču mums ir jāsaņem četrkārtējā pasaules čempiona Tomija Makinena atzinums un jādzird viņa nostāja.

Jānis Kārkliņš ir 15 gadus vecs rallija pilots, kuru izaudzinājis un trenējis viņa tēvs – viens no Latvijas pieredzējušākajiem rallija sportistiem Andris Kārkliņš. Savu rallija karjeru Jānis uzsāka ar uzņēmēja Jura Šabašova atbalstu. Savā neilgajā autosportista karjerā viņš jau ir spējis izcīnīt divus čempiona titulus kartingā, divus čempiona un vienu vicečempiona titulu minirallijā, kā arī gūt divu gadu pieredzi Latvijas rallija čempionātā. Tas ir pietiekami, lai uzskatītu, ka tieši Jānis Kārkliņš ir viens no visperspektīvākajiem jaunajiem Latvijas talantiem.

Tomijs Makinens savu rallija skolu izveidoja 2004. gadā pēc aktīvās rallija karjeras beigšanas. Makinens ir dzīvā autorallija leģenda, viens no diviem titulētākajiem rallija pilotiem pasaulē – Tomijam Makinenam un viņa tautietim Juham Kankunenam katram ir pa četriem pasaules čempiona tituliem, bet Makinena kontā ir par vienu WRC uzvaru vairāk. Makinens ir spējis izcīnīt 24 uzvaras, no kurām četras uzvaras gūtas sarežģītos Montekarlo kalnu serpentīnos, bet piecas – viltīgajos Somijas tramplīnos.

Jānis Kārkliņš būs pirmais rallija pilots no Latvijas, kurš Tomija Makinena skolā apgūs zināšanas. Starp šīs skolas slavenākajiem audzēkņiem jāmin austrālietis Kriss Atkinsons un japānis Toši Arai. Rallija skolā strādā vairāki rallija piloti ar pasaules līmeņa rallija pieredzi, bet apmācības procesa virsvadību ir uzņēmies Tomijs Makinens. Divu dienu intensīvā apmācības procesā Jānim Kārkliņam nāksies apgūt gan rallija automašīnas vadīšanas iemaņas, gan pareizu stenogrammas sastādīšanu, kā arī pareizu automašīnas regulējumu un riepu izvēli. Ātrumposmu režīmā Jānim Kārkliņam būs jāveic 150 kilometru gara distance, kas ir par trešdaļu vairāk nekā vidējā Latvijas rallija čempionāta posmā. Jānim Kārkliņam uz šīm apmācībām līdzi kā stūrmanis dosies Jānis Krastiņš.

Hansa Līzings ir viens no lielākajiem autosporta sponsoriem Latvijā, un ir partneris gan Latvijas Automobiļu federācijai, gan vairākām autosporta komandām un pasākumiem, kā arī atbalsta ikgadējo Latvijas Automobiļu federācijas Čempionu balli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *