R4 grupas EVO pierāda savu konkurētspēju Kurzemes rallijā

Info: Skandi Motors rallija komanda
Foto: Artūrs Bets

Rallijā „Kurzeme 2011”, kas risinājās pagājušajā nedēļas nogalē, „MML Sports” sagatavotais R4 grupas „Mitsubishi EVO 10” pierādījis, ka var līdzvērtīgi konkurēt ar S2000 un pat wrc klases automobiļiem. Par to pārliecināts „Skandi Motors” komandas pilots Jari Ketomā, kuram ar R4 grupas EVO Kurzemē izdevies uzvarēt 3 no 11 ātrumposmiem un visbiežāk atrasties vadošo ekipāžu trijniekā.

Jau pirmajā ātrumposmā J.Ketomā uzrādīja labāko laiku, par pusotru sekundi apsteidzot tuvāko sekotāju Georgu Grosu, kurš ar Ford Focus WRC startē A plus grupas ieskaitē. Tiesa, Jari pirmajā dienā sacensības nācās pārtraukt, jo viņa pilotētajai automašīnai gadījās tehnisks defekts. „Nolūza aizmugurējās piekares svira, kas notur aizmugurējos riteņus vertikāli pareizajā vietā. Mēs to ne pret ko neatsitām; tas bija detaļas defekts. Automobilis vēl joprojām ir izstrādes stadijā, un pēc šīm sacensībām pilnībā tiks pārstrādātas sviras stiprinājuma vietas, lai paaugstinātu izturību.”

Otrajā dienā J.Ketomā sacensības turpināja pēc super-rally sistēmas, saņemot 10 minūšu sodu par nefinišētajiem ātrumposmiem. Viņš bija ātrākais divos no 8 sestdienas ātrumposmiem un vēl piecos bija pirmajā trijniekā. Pēc paša pilota teiktā, šīs sacensības bijušas lielisks tests un apliecinājums progresīvās tehnikas iespējām: „Es domāju, ka ikviens var to redzēt rezultātu tabulā. Acīmredzami, pašlaik esam tajā pašā līmenī kā S2000 vai pat ātrāki. Joprojām ir vieta izaugsmei, auto regulējot un braucot. Esmu pārliecināts, ka nākamajām sacensībām automašīna būs pārbaudīta un visas problēmas būs novērstas.”

Jāatgādina, ka četrkārtējais Somijas autorallija čempions J.Ketomā nākamajā sezonā startēs sešos Pasaules rallija čempionāta (WRC) posmos. Turklāt paralēli tam viņš piedalīsies arī IRC sacensībās, kurās, iespējams, startēs tieši ar „MML Sports” sagatavoto R4 grupas „Mitsubishi EVO 10”.

Otra „Skandi Motors” komandas ekipāža Matīss Mežaks/ Arnis Ronis, kuri startēja ar Subaru Impreza WRC, izcīnīja 3.vietu A plus grupā, piekāpjoties tikai Georgam Grosam un Mārtiņam Svilim. Mežaks/ Ronis arī noslēdz Kurzemes rallija kopvērtējuma līderu pirmo desmitnieku. Kā stāsta pats M.Mežaks, pie auto bijis grūti pierast, jo tas krietni atšķiras no tiem, ar ko nācies braukt līdz šim: „Pēdējā Vecpils posmā jau izdevās sasniegt labu ātrumu, bet tad pārstāja darboties sarunu iekārta – un bez tās nevar tikt pie laba rezultāta. Šis auto ir pietiekami specifisks, tajā nevar vienkārši iekāpt un braukt – bez pieredzes. Paiet daudz laika, kamēr saproti, ko automašīna grib darīt.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *