Sīms Plangi uzvar “300 Lakes Rally”, Jānim Vorobjovam trešā vieta

Latviešu rallija komandas ASRT ekipāža Sīms Plangi/Mareks Sarapū ar uzvaru noslēguši Lietuvā notikušās “300 Lakes Rally” sacensības, bet no latviešiem visaugstāk finišēja Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks no “Vorobjovs Racing” vienības, kuriem trešā vieta absolūtajā vērtējumā.

Sīms Plangi/Mareks Sarapū (“Mitsubishi Lancer Evo X”) bija rallija līderi jau kopš pirmā sacensību ātrumposma un jau pirmās dienas izskaņā, pēc aizvadītiem četriem ātrumposmiem, visai tālu bija atrāvušies no tuvākajiem sekotājiem. Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Lancer Evo X”) sestdienas ātrumposmus uzsāka, atrodoties otrajā pozīcijā, līderiem zaudējot nepilnas 20 sekundes.

Sestdien “300 Lakes Rally” ietvaros notika septiņi no plānotajiem astoņiem ātrumposmiem un četros no tiem ātrākā bija lietuviešu Vaidota Žalas/Augusta Žalas (“Mitsubishi Lancer Evo”) ekipāža. Tiesa, Plangi bija gana ātrs (uzvarēja divos “dopos”), lai neļautu Žalam sevi apdraudēt, tomēr Lietuvas sportisti bija ātrāki nekā Vorobjovs, atbīdot pērnā gada šīs sacīkstes uzvarētājus no otrās un trešo vietu. Finišā Plangi kļuva par uzvarētāju, Žala atpalika 18 sekundes un ierindojās otrajā, bet Vorobjovs uzvarētājam zaudēja 35 sekundes, finišējot trešajā vietā.

Pirmajā desmitniekā kopējā ieskaitē iekļuva vēl divas latviešu ekipāžas. “Ciedra Racing” pārstāvji Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) spraigā rallija izskaņā guva septīto vietu, tikai 0.4 sekundes zaudējot sestās vietas ieguvējiem un par 1.3 sekundēm pārspējot septītās vietas īpašnieku, bet Jānis Berķis/Edgars Čeporjus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) no “Neiksans Rally Sport” nometnes finišēja devītie, pēdējā ātrumposmā pakāpjoties par vienu pozīciju uz augšu.

Jāatgādina, ka “300 Lakes Rally” šogad bija Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un arī Ziemeļeiropas zonas (NEZ) čempionātu posms.

“Sports Racing Technologies” ekipāža Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs (“Peugeot 208 R2”) bija ātrākā divu riteņu piedziņas ekipāža “300 Lakes Rally” sacensībās, par gandrīz pusminūti pārspējot Justu Tamašausku/Stasi Taraili (“Opel Astra”), kamēr trešajā vietā ierindojās Emīls Blūms/Reinis Vilsons (“Ford Fiesta R2”).

Smagu avāriju sestdienas pirmajā ātrumposmā piedzīvoja Vorobjova/Mālnieka komandas biedri Rolands Jaunzems/Aleksandrs Innuss (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kā rezultātā pilots pat tika nogādāts slimnīcā. Sportistam lūzumi netika konstatēti, taču sasitumi, sarautas saites un viegls smadzeņu satricinājums gan, ziņo “Vorobjovs Racing” komanda.

Tehnisku problēmu dēļ sestdien izstājās Sergejs Blaževičs/Valērijs Maslovs (“VW Golf III”). No Latvijas nometnes sestdienas “upuriem” jāpiemin arī krievu sportistu Igora Bulanceva/Marinas Daņilovas (“Mitsubishi Lancer Evo X”) avārija – viņi pārstāv latviešu komandu “Prospeed”.

Latvijas rallija čempionāta ieskaitē, kur uz starta stājās 20 ekipāžas, LRC1 grupā uzvara sezonas līderiem Lielkājim/Miķelsonam, kuri droši pārspēja Berķi/Čeporju, kamēr Elviss Hermanis/Gatis Veilands (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) finišēja trešie. LRC2 grupā uzvara Plangi/Sarapū, kuri tagad palielinājuši jau tā lielo pārsvaru, otrā vieta Vorobjovam/Mālniekam, bet trešie – Gintauts Šlepiks/Audris Pivors (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Tikmēr LRC3 grupā uzvara Grjazinam/Fjodorovam, otrie finišā Blūms/Vilsons, bet trešajā vietā Mārtiņš Sesks/Māris Kulšs (“Ford Fiesta R2”). RK1 kausa izcīņas grupā vienīgie finišēja un uzvaru guva lietuvieši Egijis Valeiša/Povils Reiss (BMW M3).

Latvijas rallija čempionāta sestais posms “Rally Kurzeme” norisināsies no 27. līdz 29. augustam.