Pirms 2012.gada WRC sezonas Ketomā startēs rallijā Kurzeme 2011

Info: Skandi Motors rallija komanda
Foto: Artūrs Bets

Četrkārtējais Somijas autorallija čempions Jari Ketomā, kurš šogad Somijas rallijā sasniedza absolūti labāko laiku 1.ātrumposmā, nākamajā sezonā startēs sešos Pasaules rallija čempionāta posmos (WRC). Taču vēl šogad šo pasaules klases braucēju varēsim skatīt sacensībās Latvijā. „Skandi Motors” komandas sastāvā ar „Mitsubishi EVO 10 R4” viņš startēs Ātruma festivālā „Rallijs Kurzeme 2011”, kas notiks jau šīs nedēļas nogalē.

„Somijā starts padevās tiešām labi – iesākās skaisti, taču žēl, ka tik agri beidzās”, stāsta Jari Ketomā, kuram ar Ford Fiesta RS WRC 1.ātrumposmā izdevās pārspēt visus spēcīgos konkurentus. „To, ka nākamgad regulāri startēšu WRC, zināju jau pirms Somijas. Vēl līdz galam nav skaidrs, ar kādas markas automobili piedalīsimies, bet brauksim vismaz 6 posmos, paralēli tam piedalīsimies arī IRC sacensībās”.

Latvijas rallija skatītājiem jau pazīstamais soms J.Ketomā šogad „BTA Rally Talsi” pie „Mitsubishi EVO 10 R4” stūres uzrādīja labākos rezultātus trijos ātrumposmos no desmit, atzinīgi novērtējot tehnikas iespēju gandrīz līdzīgi cīnīties ar augstākas klases WRC auto. Arī 6.Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posmā, rallijā „Kurzeme 2011” Jari brauks ar „MML Sports” sagatavotu R4 grupas „Mitsubishi EVO 10”.

Trešdien aizvadījis komandas testus Snēpelē, par gaidāmo konkurenci J.Ketomā, kā vienmēr, izsakās lakoniski, paužot apņēmību parādīt labāko sniegumu un cīnīties par uzvaru arī Liepājas apkaimes ceļos.

Pēc neliela pārtraukuma rallijā atgriezies arī Raimonds Kisiels ar stūrmani Arni Roni, kuri startēs ar Mitsubishi Lancer WRC. Viņi trešdien piedalījušies testos Pedvālē, un šī ekipāža ieplānojusi vēl testus vakarā, dienakts tumšajā daļā, lai patrenētos pirms Kurzemes rallija pirmajā dienā ieplānotā nakts ātrumposma.

„Skandi Motors” komandas sastāvā rallijā „Kurzeme 2011” pavisam brauks četras ekipāžas – jau minētie Jari Ketomā/ Mika Stenbergs un Raimonds Kisiels/ Arnis Ronis, kā arī Mihails Orkins/ Miķelis Mežaks un Aleksandrs Novoselovs/ Edgars Svencis.

Dalībai Kurzemes rallijā, kas risināsies no 26. līdz 28. augustam, pieteikušās 111 ekipāžas, kuru vidū ir ļoti spēcīgi bracēji no Latvijas un kaimiņvalstīm. Sportistiem būs jāveic vairāk nekā 106 km 11 ātrumposmos – pirmajā dienā 37 km trijos, bet otrajā – 69 km astoņos ātrumposmos. Ātruma festivāla atklāšana paredzēta piektdien, 26.augustā Latvijas 1.rokkafejnīcā plkst.16.30.

„Skandi Motors” rallija komandas gaitām sacensībās varēsit sekot gan www.twitter.com/SkandiRallyTeam, gan http://www.youtube.com/SkandiMotors, kā arī internetā http://www.skandirallyteam.lv.

„Skandi Motors” rallija komandu atbalsta Latvijas dzelzceļš (LDz),Gjensidige, Pata AB

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *