Pirmais sezonas starts Skandi rallija komandai neveiksmīgs

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Janvāra pēdējā nedēļas nogalē Skandi rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis un Pēteris Spredzis atklāja 2011. gada rallija sezonu, startējot pirmajā čempionāta posmā “Halls Winter Rally”, Lietuvā. Diemžēl šis rallijs, kurā Ivars Vasaraudzis pēc četru gadu pārtraukuma atkal startēja N4 klasē, Skandi rallija komandai bija neveiksmīgs, jo tās ekipāža tehnisku iemeslu dēļ izstājās pēc trešā ātrumposma.

Šosezon Ivars Vasaraudzis un Pēteris Spredzis Latvijas rallija čempionātā startē ar kompānijas MML Sports sagatavoto Mitsubishi Evolution X Group N sporta automašīnu un gatavojas cīnīties par N4 klases čempiona titulu. Kompāniju Pata AB un Skandi Motors atbalstītā ekipāža pirms čempionāta pirmā posma Utenas apkaimē, paguva tikai nedaudz iepazīties ar savu jauno sporta automobili, tādēļ galvenais uzdevums pirmajā sezonas rallijā bija saprast kādi sporta automašīnas regulējumi ir jāmaina, lai ekipāža sezonas gaitā varētu cīnīties par uzvaru.

“Pirmos divus ātrumposmus veicām salīdzinoši rezervēti, cenšoties pierast pie automašīnas un adaptēties braukšanas stilam. Trešo ātrumposmu sākām daudz agresīvāk ar vēlmi uzrādīt jau daudz konkurētspējīgāku rezultātu, taču šajā ātrumposmā kļūdījāmies divreiz – vienā krustojumā pabraucām garām līkumam un netālu no ātrumposma finiša nepareizi uzlēcām tramplīnā,” stāsta Ivars Vasaraudzis.

Ja pirmā ekipāžas kļūda tikai lika zaudēt vairāk kā desmit sekundes, tad otrā kļūda bija liktenīga – automašīna pēc tramplīna piezemējās ar priekšgalu atduroties pret zemi. Iespējams, ka tieši šī trieciena dēļ ieplīsa automašīnas dzinēja dzesēšanas radiators. Šo defektu ekipāža pēc trešā ātrumposma finiša nespēja salabot saviem spēkiem, tādēļ tai no turpmākas dalības šajā rallijā nācās atteikties.

Ņemot vērā, ka ekipāžai savu jauno sporta automobili neizdevās pietiekami pārbaudīt Utenas rallijā, Skandi rallija komanda plāno pirms rallija Sarma, kas 12. un 13. februārī notiks Gulbenes un Alūksnes reģionā, veltīt daudz laika sagatavošanās darbiem.

“Pirms rallija Sarma mums noteikti ir jāmaina sporta automašīnas regulējumi, un nenoliedzami arī braukšanas stils, jo pieradums pie WRC klases automobiļa ir pārāk liels un to, ko atļāva mūsu Mitsubishi Lancer WRC, nepiedod jaunais N4 klases automobilis. Daži pieradumi man pat pašam liekas smieklīgi – rallijā konstatēju, ka man pinas kājas, jo atšķirībā no WRC automobiļa, šajā ir jālieto visi trīs pedāļi,” atklāj Vasaraudzis.

Skandi rallija komandas nākamais starts ir paredzēts rallijā Sarma 2011. Tajā komanda startēs jau daudz plašākā sastāvā un visiem rallija līdzjutējiem atkal būs iespēja trasē vērot ātro Mitsubishi Lancer WRC rallija automašīnu. Plašāku informāciju par gaidāmo ralliju iespējams atrast tā mājas lapā www.autorally.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *