Pērcauto Racing – ziema turpinās Gulbenē

Info: Dace Janova
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Pagājušās nedēļas beigās Gulbenē tika dots starts gaidītākajam ziemas autosporta notikumam Latvijā – rallijam “Sarma”, kas šoreiz notika reizē ar rallijsprinta čempionāta posmu.

Par spīti iepriekš izskanējušajām pesimistiskajām prognozēm, dalībnieku skaits bija iepriecinošs – kopā pāri 100 ekipāžām, tostarp arī vairāki spēcīgi braucēji no Igaunijas, Krievijas un Lietuvas. Organizatori bija pacentušies sagādāt pārsteigumu gan sportistiem, gan skatītājiem, jo pirmie divi ātrumposmi sākās pēc plkst.19, tātad tumsā. Ugunskuri un pozitīvas emocijas skatītājiem, kuru “Sarmā”, īpaši nakts ātrumposmos bija īpaši daudz, un nopietns darbs sportistiem – nakts braukšana prasa perfektu ekipāžas sadarbību un jebkura mazākā neprecizitāte var nozīmēt, ka rallijs ir beidzies, vēl īsti nesācies.

Ekipāža Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, kas Gulbenē startēja ar 5.numuru, par savstarpējo sadarbību sūdzēties nevarēja, bet pievīla riepu izvēle pirmās dienas dopiem – ledus kārta, kas klāja ceļu, izrādījās pārāk plāna un jau pēc pirmajiem sporta auto tā pārvērtās samaltā sniegā. Pēc otrā ātrumposma ekipāža kopvērtējumā ieņēma 7.vietu savā klasē.

Nākamajā dienā, šķērsojot starta estakādi, tika secināts, ka Mitsubishi Lancer X pilotam vairs īsti negrib klausīt un spītīgi griežas uz vienu pusi. Atpakaļceļa vairs nebija, līdz ar to nākamie 3 posmi tika pavadīti, cīnoties ar tehniku, tomēr kopvērtējumā pēc piektā ātrumposma Jānis ar Anriju bija sestie. Servisa parkā bojājums, kas izrādījās riepas defekts, tika novērsts un beidzot ekipāža varēja pilnvērtīgi piedalīties cīņā. Pēdējā dopā, apsteidzot igauni Bundsenu, Pērcauto Racing ekipāžai izdevās nosargāt iegūto 4.vietu N4 klasē.

Lai gan ziemas ralliji Latvijā līdz ar „Sarmu” ir beigušies, ekipāža pieļauj iespēju, ka šoziem varētu piedalīties vēl kādās sacensībās ārvalstīs, jo šādu ziemu taču nevar laist garām!

Bet ar Latvijas skatītājiem un konkurentiem Pērcauto Racing tiksies pēc nepilniem trīs mēnešiem Kalnamuižā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *