Mārtiņš Svilis ar uzvaru debitē rallija R5 ieskaitē

Rallijā Kurzeme 2014 Mārtiņš Svilis ar Ivo Pūķi, pateicoties Būvniecības nams “Kurši” un citu kompāniju atbalstam, bija pirmā latviešu rallija ekipāža, kas R5 klasē debitēja ar rūpnieciski sagatavotu R5 klases rallija automašīnu Ford Fiesta R5 un izcīnīja uzvaru savā klasē debijas rallijā.

Viens no slavenākajiem un tradīcijām bagātākajiem Baltijas rallijiem – Rallijs Kurzeme 2014 – bija pirmais rallijs, kurā Mārtiņš Svilis un Ivo Pūķis startēja ar šobrīd pasaules rallijā aktuālāko rallija automobili Ford Fiesta R5. Ņemot vērā, ka tikai īsi pirms šī rallija ekipāža pirmo reizi iepazina šo auto un ka tai nebija daudz laika ar to aizvadīt pietiekami garus treniņus, adaptēšanās pie jaunā un daudz savādākā sporta auto notika rallija trasē.
Tikai pirmajos ātrumposmos abi rallija braucēji patiesi sāka apzināties auto vadāmības un jaudas atšķirības, tāpēc sākotnēji nebija iespējams attīstīt tik lielu ātrumu, kā būtu nepieciešams, lai cīnītos par augstu vietu rallija kopvērtējumā.

Mārtiņš Svilis skaidro: “Sākotnēji lielākās šaubas radīja automašīnas vadāmība – tās riteņu bāze ir daudz īsāka un līkumos bija grūti izprast ar ko beigsies katra sānslīde. Arī mazāka dzinēja jauda un jaudas diapazons prasīja milzīgu spēju adaptēties. Piemēram, šīs automašīna attīsta griezes momentu un jaudu tikai pie lieliem apgriezieniem, kad mūsu rallija automašīnai tas ir pie zemiem apgriezieniem.”

Turpmākajos ātrumposmos ekipāža rūpīgi analizēja ar Būvniecības nams “Kurši” logotipiem rotātās Ford Fiesta R5 potenciālu un pamazām kāpināja tempu, tajā pašā laikā cenšoties braukt salīdzinoši droši. Tas arī deva gaidītos rezultātus – Māriņa Sviļa un Ivo Pūķa vārdi pamazām pakāpās rallija kopvērtējumā, līdz finišam sasniedzot sesto pozīciju, kā arī pirmo vietu R5 klasē.

“Šis rallijs nebija tas, kurā ļoti skatījāmies uz konkurentu rezultātiem. Faktiski tie kalpoja tikai, lai saprastu vai kārtējā ātrumposmā esam visu darījuši pareizi un vai ir izdevies kāpināt tempu. Šoreiz ir jāsaka, ka mēs savu mērķi sasniedzām ar uzviju – bijām pirmie Latvijas sportisti, kas startē ar R5 klases auto, finišējām rallijā ātrāko sešiniekā, turklāt izcīnījām uzvaru savā klasē,” atklāj Mārtiņš Svilis.

Rallija Kurzeme laikā Mārtiņš Svilis un Ivo Pūķis pārliecinājās, ka rallijā nākotne ir R5 klases sporta automašīnas, kas nozīmē, ka ekipāžai stāv priekšā liels darbs, lai rastu iespēju ar šādu sporta automašīnu aizvadīt nākamo sezonu, ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstu rallijos. Vienlaikus abi sportisti pateicas visiem atbalstītājiem, pateicoties kuriem bija iespēja aizvadītajā rallijā izmēģināt Ford Fiesta R5.

“Rallija līdzjutēju tūkstoši, kas ar pastiprinātu interesi sekoja līdzi rallija trasē notiekošajam, gan atrodoties ātrumposmos, gan klausoties Kurši rallija radio, pārliecināja, ka sporta spars un pacietība ir spējīga mainīt pasauli ap mums, tieši mums pašiem aktīvi tajā piedaloties,” ar rallija laikā piedzīvotajām emocijām dalās Būvniecības nams “Kurši” valdes priekšsēdētājs Agnis Bērziņš.

Mārtiņa Sviļa un Ivo Pūķa startu Rallijā Kurzeme 2014 atbalstīja: ģenerālsponsors Būvniecības nams “Kurši”, “EHRLE Baltic”, SS.lv, “LDZ Cargo”, “DLLA”, “Latgran”, “Marteks auto”, “Burda – Rīga”, “Vāģi Racing”, “Adugs” un 4rati.lv.

Info: GA’s Media
Foto: Māris Stiprais (www.4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *