LRČ N4 čempiontituls paliek Neikšānu ģimenē

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Arnolds Šivars (Fotoaģentūra “4rati”)

Rallija „Latgale 2011″ noslēguma rezultāti liecina, ka allaž principiāli dalītais N4 klases čempiona tituls paliks brāļu Neikšānu rīcībā, vienīgi atlikušajos posmos jānoskaidro, kurai no ekipāžām tas tiks: Andim Neikšānam/Pēterim Dzirkalam vai Mārim Neikšānam/Ringoldam Bērziņam. Brāļu dubultuzvara Latgalē atņēmusi matemātiskas iespējas par titulu cīnīties citām vienībām. Tikmēr igaunis Georgs Gross tuvojas Latvijas čempiontitulam A Plus grupā, bet ārzemnieki pārņēmuši valdīšanu 2WD grupā.

N4 klasē Latgales rallijā no cīņas bija spiesti izstāties Neikšānu (LMT Rallija komanda) sīvākie konkurenti Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns. Līdz ar to oranžo pārsvars divus posmus pirms čempionāta finiša kļuvis par lielu, lai to likvidētu kaut teorētiski. Vorobjovs, uzvarot atlikušajās divās sacīkstēs – rallijā „Kurzeme” un rallijā „Latvija” – var sasniegt, maksimums, 60 punktus, bet Andim Neikšānam jau šobrīd ir 64 punkti. Pēc izstāšanās Vorobjovam priekšā kopvērtējumā nokļuvuši Aivis Egle/Andis Dauga (pirmajos posmos Mārtiņš Jerums). Viņu iespējamais maksimums ir 65 punkti mīnus trīs punkti kā sliktākais rezultāts, kurš katrai ekipāžai čempionātā netiek vērtēts. Tātad reāli sasniedzami 62 punkti.

Vienīgie, kuri var apturēt Neikšānu/Dzirkalu no otrā čempiontitula sasniegšanas, ir Neikšāns/Bērziņš. Ja Māris un Ringolds uzvar atlikušajos posmos, Andim un Pēterim, lai nosargātu līderpozīciju, nepieciešami vismaz 18 punkti, kas ir vienāds ar, piemēram, vienu otro un vienu piekto vietu posmos.

Tomēr šobrīd ir iespējams izjaukt Neikšānu dubultuzvaru kopvērtējumā – Eglem un Vorobjovam vēl pastāv izredzes cīnīties par vicečempiona titulu, tātad klasē intriga vienalga saglabājas.

A Plus grupā Latgalē Ivars Vasaraudzis/Arnis Ronis (Skandi Motors Rallija komanda) atņēma uzvaru igauņu Georga Grosa/Raigo Moldera ekipāžai. Taču kopvērtējumā Gross ir ieguvējs no šāda iznākuma. Tā kā Vasaraudzim šī bija pirmā sacīkste A Plus grupā šogad un kopvērtējuma cīņas viņa vienībai nav aktuālas, Grosam izdevās palielināt pārsvaru pār sekotājiem Mārtiņu Svili/Aivi Aizsilnieku un Deividu Jociusu/Gediminu Žliubu. Tā kā Grosam ir ievērojams tehnikas pārsvars, maz ticams, ka kādam izdosies atņemt čempionāta līderpozīciju. Pastāv gan iespēja, ka Gross var nestartēt kādā no atlikušajiem posmiem, jo Latvijas čempionāts nav viņa galvenā šā gada prioritāte.

Šosezon saspringta situācija veidojas 2WD grupā – kopvērtējuma līderi mainās praktiski pēc katra Latvijas čempionāta posma. Šoreiz Latvijas vienības atkal pievīla tehnikas izturība: Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš un Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kā ierasts, dominēja rezultātu tabulās, taču līdz brīdim, kad abas vienības piemeklēja tehnikas defekti. Līdz ar to Ķilpja izredzes uz čempiontitulu kļuvušas tikai teorētiskas, bet Sirmacis no līderpozīcijas noslīdējis uz trešo vietu kopvērtējumā, ar pietiekami lielu 12 punktu deficītu līdz līderim lietuvietim Vitautam Baranauskam. Tomēr, ja tehnika nepievils atlikušajos posmos, Sirmacim ir izredzes cīnīties par titulu, kas ir apbrīnojami viņa pirmajā pilnajā sezonā Latvijas rallija čempionātā.

Tehnikas izturības problēmas jauc kārtis arī Super 1600 kausa izcīņas dalībniekiem. Pašlaik šajā papildu vērtējumā vadībā atrodas Egils un Māris Īles. Junioru kausā līderis ir Latgalē nestartējušais igaunis Markuss Abrams, Latgalē šajā ieskaitē uzvarējušais lietuvietis Vaidots Žala, bet trešajā vietā – Ralfs Sirmacis.

Komandu vērtējumā, par spīti labai Skandi Motors Rallija komandas sacīkstei, uzvaru Latgalē guva Neikšānu LMT Rallija komanda, kas kļuvusi praktiski neaizsniedzama čempionāta kopvērtējumā.

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms norisināsies augusta beigās Liepājā un tās apkārtnē – rallijs „Kurzeme 2011″.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *