LMT rallija komanda veic izmaiņas sacensību sezonas noslēgumā

Info: Normunds Avotiņš, LMT rallija komandas preses sekretārs
Foto: Dace Janova, fotoaģentūra “4rati”

Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas vadošā ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals nolēmusi aizstāt agrāk ieplānoto startu pasaules čempionāta (WRC) pēdējā posmā Velsā ar izbraukumu uz asfalta sacīkstēm Rallyede Var, kas notiks no 24. līdz 27. novembrim Francijā. Lai gan šis rallijs nav iekļauts nedz pasaules čempionāta, nedz IRC kalendārā, tās ir rallija pasaulē plaši pazīstamas un atzītas sacensības, kurās nereti piedalās vadošie rallija braucēji un pat ražotāju komandu pārstāvji. „Lēmumu aizstāt slaveno Lielbritānijas posmu ar faktiski pēdējām augsta līmeņa asfalta sacīkstēm šajā gadā pieņēmām, jau raugoties no nākamās sezonas perspektīvas,” atklāj komandas vadītājs un pilots Andis Neikšāns: “Ļoti iespējams, ka nākamgad startēsim vairākos asfalta rallijos. Uz cietā seguma mums trūkst pieredzes, tāpēc Velsas slavenos dubļus nolēmām aizstāt ar līkumoto un šajā gadalaikā visai neparedzamo Dienvidfrancijas asfaltu.”

Pēc 2011. gada Latvijas čempionu titula iegūšanas un sensacionālās uzvaras N4 klasē “Neste Oil Rally Finland” Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda meklē iespējas 2012. gadā startēt pasaules līmeņa sacensībās.„Pagaidām gan varam par to runāt tikai vēlējuma izteiksmē, jo sacensību kalendārs ir saspringts, bet nepieciešamais budžets – ievērojami lielāks,” atzīst Pēteris Dzirkals: „Tomēr Latvijas čempionāts mums kļuvis par „šauru”, un Somijas pieredze ļauj uzlikt augstākus mērķus.”

Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai šis gads Latvijas čempionātā jeb LRČ bija izcili veiksmīgs. Kopā ar otru ekipāžu, kurā startē Māris Neikšāns un Ringolds Bērziņš, Andim un Pēterim izdevās izcīnīt čempionu un vicečempionu titulus, tā atnesot čempionu laurus LMT vienībai arī komandu ieskaitē. Bez Somijas rallija Andis un Pēteris šogad pirmo reizi devās izbraukumā uz ralliju „Belije Noči” Krievijā, no kurienes arī atgriezās ar uzvaru.

LMTrallija komandas gaitām var sekot komandas oficiālajā mājaslapā www.neiksans.lv.

Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, ASRT, Samsonas transmission un ProRacing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *