“LMT Autosporta Akadēmija” rallijā “Sarma” bez pjedestāla

Šajā nedēļas nogalē, 23. un 24. janvārī, Apes un Gulbenes apkārtnē, 40 reizi norisinājās rallijs “Sarma” – Latvijas rallija čempionāta 1. posms. Aizvadot cīņu ar spēcīgajiem igauņu un vadošajiem pašmāju braucējiem, “LMT Autosporta Akadēmija” ekipāžas – Emīls Blūms/Reinis Vilsons izcīnīja 4. vietu, bet Toms Lielkājis/Toms Pirktiņš 10. vietu LRC3 klasē. Mārtiņš Sesks/Māris Kulšs noslēdzošajā ātrumposmā tehnisku iemeslu dēļ bija spiesti izstāties.

“LMT Autosporta Akadēmijas” pārstāvētajā LRC3 (iepriekš pazīstama kā R2) klasē startēja 20 ekipāžas no trim valstīm. Šīs sacīkstes visi komandas sportisti – E.Blūms, T.Lielkājis, kā arī M.Sesks – aizvadīja cīnoties gan ar vietējiem, gan ārvalstu braucējiem, un šoreiz konkurenti izrādījās ātrāki. Lielisku sniegumu demonstrēja “LMT Autosporta Akadēmijas” absolvents Ralfs Sirmacis – startējot ar “SRT” komandas sagatavotu Peugeot 208 R2 automašīnu – trīskārtējais Latvijas čempions izcīnīja pārliecinošu uzvaru LRC3 klasē un finišēja piektajā vietā absolūtajā vērtējumā.

Visātrākais no “LMT Autosporta Akadēmijas” bija E.Blūms, kuram noslēdzošajā ātrumposmā tomēr izdevās apsteigt igauņu braucēju Miko-Ove Nīnemā, un pakāpties uz ceturto vietu LRC3 ieskaitē. E.Blūms: “Pašam likās, ka ralliju iesāku labi, bet rezultāti rādīja ko citu. Pēc onboard ierakstu analīzes sapratu pāris kļūdas, kuras centos labot. Otrajā dienā startēju ar jaunu cīņas sparu un centos braukt pēc iespējas precīzāk. Taču laikam biju pārāk piesardzīgs. Ar katru nākamo ātrumposmu es ar vien vairāk uztvēru visas Ford Fiesta nianses, līdz ar to arī rezultāti kļuva labāki. Tagad ir nepieciešams rūpīgs darbs kopā ar treneri, un Liepājā jāstartē “ar pilnu gāzi”!”

Visinteresantāk rallijs “Sarma” iesākās M.Seska/M. Kulša ekipāžai, kad pirmajā ātrumposmā M. Seska automašīnas sēdeklis aizbīdījās uz aizmuguri, un pilots knapi varēja aizsniegt stūri. Neskatoties uz to, ka noslēdzošajā ātrumposmā ekipāžu pievīla tehnika un finišu sasniegt neizdevās, M. Sesks atzīst, ka šīs sacensības bijušas ļoti vērtīgas: “Kā ar piedzīvojumiem sāku, tā arī visu ralliju aizvadīju. Pirmās dienas beigās mehāniķi mašīnai konstatēja ne tikai ātrumkārbas defektu, bet arī bojātu pusasi. Uz otro dienu cik varēja, tik visu salaboja. Taču līdz galam tomēr netiku, tehnika pievīla vien 6 km pirms finiša. Bet neesmu vīlies, ir sakrāti ļoti vērtīgi sacensību kilometri, un tas ir pats galvenais!”

“LMT Autosporta Akadēmijas” sportists T.Lielkājis sacensības aizvadīja, braucot savā ritmā un lieki neriskējot. Šī sportista mērķis bija nobraukt sacensības ar stabilu sniegumu, kā arī krāt vērtīgo pieredzi. Arī viņa vērtējums par sacensībām ir pozitīvs: “Šis bija mans pirmais lielais rallijs karjerā, un tas, protams, vienmēr paliks atmiņā. Visvairāk man patika nakts ātrumposmi, jo tā bija pavisam jauna un ļoti vērtīga pieredze. Protams, man vēl ir daudz jāstrādā un jātrenējas, lai mans ātrums un braukšanas prasmes progresētu. Līdz Liepājas rallijam ir daudz darba, lai jau tajā es varētu parādīt labāku sniegumu.”

Bez Ralfa Sirmača, kurš uzvarēja rallijā “Sarma 2015” LRC3 klasē, noteikti jāpiemin arī cita “LMT Autosporta Akadēmijas” absolventa Kārļa Nebara sniegums – startējot kopā ar stūrmani Andžeju Jankovski, K. Nebars izcīnīja pārliecinošu uzvaru rallijsprinta “Sarma” absolūtajā ieskaitē.

Nākamās sacīkstes “LMT Autosporta Akadēmija” plāno aizvadīt 7. un 8. februārī Liepājā un tās apkārtnē, kur vienlaicīgi risināsies gan Eiropas rallija čempionāta 2. posms, gan Latvijas rallija čempionāta 2. un 3. posms.

Info: Anda Podziņa (LMT Autosporta Akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste)
Foto: Māris Stiprais (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *