Liepājnieki Cēsīs cīnīsies par augstākajām vietām

Info: Liepājas Rallija Komanda
Foto: M.Šeršņovs

Liepājas Rallija Komanda uz Cēsu ralliju dodas ar apņēmību noskaņojumu. Komanda čempionāta vērtējumā atrodas augstajā trešajā vietā, Dans Leščs ieņem otro pozīciju N3 grupā, Normunds Verbelis ir AL2000 klases līderis, bet Būčiņš un Lebedevs iepriekšējā čempionāta posmā parādīja, ka var cīnīties par pirmajām vietām N4 grupā.

Pērnā gada čempionekipāžai Danam Leščam/ Jānim Vīksnam ātri rallija ceļi kā Cēsīs iet labi pie sirds. „Pagājušajā gadā Cēsīs ar priekšpiedziņas mašīnu ātrumposmos varējām uzrādīt laikus pat absolūtajā desmitniekā, apsteidzot daudzas pilnpiedziņas mašīnas. Cēsu trasi ir veidojis rallists, tāpēc tā ir trase sportistiem,” par gaidāmo Cēsu ralliju cerīgi izsakās Dans Leščs. „Mūsu Honda ir savus 100-150 kilogramus smagāka par konkurentu Renault Clio automašīnām – lēnos ātrumposmos šai svara atšķirībai ir liela nozīme, bet ātros plivināmos gabalos iespējas izlīdzinās,” atzīmē Leščs, komentējot gaidāmo spraigo cīņu N3 klasē. Liepājas Rallija Komandas ekipāža pēc iepriekšējā posma ir otrajā vietā N3 grupas vērtējumā, atpaliekot no līdera Arta Štrausa par vienu punktu.

Otra komandas ekipāža N3 grupā Mārtiņš Meldrājs/ Gundars Vītols ir pielikusi lielas pūles mašīnas atjaunošanai pēc Talsu rallijā piedzīvotās avārijas. „Daži stikli, daži bleķi, un auto atkal var iziet uz starta,” tā Mārtiņš Meldrājs.

Kā kausa izcīņas līderis uz Cēsu rallija starta izies Normunda Verbeļa/ Igora Bartaščenoka ekipāža – uzvara Talsu rallijā un 4. vieta Siguldā liepājniekiem ar balto Honda Civic nodrošinājusi pirmo vietu AL2000 grupas ieskaitē. „Šis būs mans pirmais Cēsu rallijs – iepriekšējos gadus dažādu apstākļu dēļ šajās sacensībās nav izdevies piedalīties. Cēsīs nevajadzētu būt problēmām ar izdangātiem ceļiem un lieliem akmeņiem. Ceļi esot ātri un ar cietāku segumu, tāpēc šeit uzvarai vajadzēs ne tikai izturību, bet arī ātrumu,” tā AL2000 grupas līderis Normunds Verbelis. Uz starta Cēsu rallijā izies 17 AL2000 grupas ekipāžas.

Abas ar devītajām evolūcijām startējošās liepājnieku ekipāžas atkārtoti apliecināja, ka visiem N4 grupas braucējiem ir ar viņiem nopietni jārēķinās. Viktors Lebedevs aizvadīja ātru sacīkstes sākumu, uzrādot atsevišķos ātrumposmos laikus N4 grupas labāko trijniekā, un pirms izstāšanās ar defektu turbīnas sistēmā bija labāko sešiniekā.

Mārtiņa Būčiņa/ Renāra Franča debija ar jauno auto pārsteidza ne vienu vien skatītāju – pirms izstāšanās ar ātrumkārbas defektu septītajā ātrumposmā Būčiņš bija ātrākais no visām Latvijas N4 grupas ekipāžām – priekšā visiem saviem galvenajiem konkurentiem. Varam gaidīt, ka Būčiņš Cēsīs mēģinās apstrīdēt visu grupas favorītu – tajā skaitā čempionāta līderu Vorobjova/ Ervalda – tiesības uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem.

Savukārt Gita Laugale – trešās Liepājas Rallija Komandas ekipāža N4 grupā pilote – gatavojas izlaist savu augstskolas izlaidumu, lai tikai piedalītos Cēsu rallijā.

Pirms LMT čempionāta ceturtā posma Liepājas Rallija Komanda 1 ir trešajā vietā komandu vērtējumā. Rallijs „Cēsis 2007″ starts tiks dots 16. jūnijā. Starta sarakstā redzamas vairāk kā 60 ekipāžas, no kurām sešas pārstāv Liepājas Rallija Komandu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *