Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai dubultuzvara Talsos!

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra”4rati”

15. un 16. maijā Talsu apkārtnē risinājās Latvijas autorallija čempionāta trešais posms – „BTA Rally Talsi”. Sacīkstes lieliskas izdevās „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai” – Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals uzvarēja N4 klasē, Māris Neikšāns/Raivis Jansons šajā klasē bija otrie, bet „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” triumfēja komandu vērtējumā.

Jau uz sacīkstes startu abas oranžās ekipāžas stājās tikai ar vienu domu – jāuzvar N4 klasē! Braucot, cik vien ātri iespējams, abi dueti visu sacīkstes gaitu bija uzvaras pretendenti. Galu galā tika izcīnīta dubultuzvara, lai arī pēdējo ātrumposmu Andis Neikšāns uzsāka tikai otrajā vietā savā klasē, bet Māris Neikšāns – trešajā.

Jāatzīmē, ka „BTA Rally Talsi” trasē valdīja īsta bezkompromisa cīņa, un uzņemtais temps par ātru izrādījās diviem no Latvijas čempionāta līderiem. Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna ekipāža avarēja sacensību sestajā ātrumposmā. Savukārt Aivis Egle/Mārtiņš Jerums, kuri visu sacīkstes laiku bija N4 līderi, pēdējā ātrumposmā pārsita automašīnas riteni un zaudēja astoņas minūtes.

„Lieliska uzvara!,” pēc sacīkstēm sajūsmināts bija Andis Neikšāns. „Sacensības pēdējo ātrumposmu uzsākām ar uzdevumu atspēlēt piecu sekunžu deficītu līdz pirmajai vietai. Pēc automašīnas atstātajām sliedēm redzējām, ka Aivis iet uz visu banku – daudzos līkumos viņš bija ar diviem riteņiem grāvī. Galu galā kādā no līkumiem viņš pārsita riteni un dāvāja uzvaru mums. Šī bija fantastiska cīņa un ceru, ka tāda tā būs visas sezonas garumā. Aivis, Jānis, Māris un arī Jānis Feldmanis šobrīd ir ļoti ātri un visi brauc uz riska robežas. Latvijā šobrīd N4 klasē izveidojies vadošais piecinieks un jebkura no šīm ekipāžām var uzvarēt!”

Māris Neikšāns atzina, ka braucis, cik ātri vien spēj, tomēr līdz uzvarai nedaudz pietrūcis: „Jau no pirmajiem metriem mēģināju braukt ļoti ātri, taču pieļāvu arī vairākas kļūdas. Ir, pie kā piestrādāt, lai nākamajās sacensībās varētu sadeldēt atstarpi līdz pirmajai vietai. Jāsaka godīgi – braucu uz riska robežas! Vismaz trīs vietās lielā ātrumā ieslīdēju grāvī un biju par mata tiesu no avārijas. Tomēr viss labs, kas labi beidzas, un esmu ļoti apmierināts ar rezultātu!”

Arī Latvijas čempionāta kopvērtējumā „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” izvirzījusies vadošajās pozīcijās. Māris Neikšāns/Raivis Jansons ir N4 klases līderi, bet Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals šobrīd ir čempionāta otrajā vietā. Savukārt komandu vērtējumā „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” nostiprinājusies vēl pārliecinošākā vadībā.

Komandas ģenerālsponsors jau no 2004. gada ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Vēl komandu atbalsta auto apkalpošanas un īres kompānija „AMP Motorsport”, sporta transmisiju ražotāji „Samsonas Motorsport”, būvkomānija „LEC”, „Neste Oil”, drošības sistēmu laboratorija „Guard Lab”, „Gros Auto” un „Juneka”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *