Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai – cīņa par medaļām rallijā Latvija – Kuldīgas Rudens

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: Jānis Barbars, rallyemotions.net

Šo svētdien Kuldīgas apkārtnē risināsies Latvijas autorallija čempionāta pēdējais posms – rallijs „Latvija – Kuldīgas Rudens 2009″. „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” uz šo posmu dodas ar nodrošinātu sudraba godalgu komandu vērtējumā un gandrīz nodrošinātu bronzas medaļu N4 klasē. Tomēr komandas mērķi šai sacensībai ir vēl augstāki – izdarīt visu, lai Māris Neikšāns/Raivis Jansons izcīnītu čempionāta sudrabu, bet „Latvijas Mobilā Telefona rallija komanda” – čempiona titulu.

Pēc labi aizvadīta rallija „Kurzeme” un lieliskām sekmēm „Pirelli Star Driver” finālsacensībās Austrijā, labā noskaņojumā uz Kuldīgu dodas ekipāža Māris Neikšāns/Raivis Jansons. Viņi rallijā „Latvija – Kuldīgas Rudens” startēs ar ceturto starta numuru. Lai cīnītos par čempionāta sudrabu, Mārim jācenšas uzvarēt un jācer, ka viņa sīvākos konkurentus Jāni Vorobjovu/Guntaru Zicānu apsteigs arī komandas biedri Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals.

„Centīšos izdarīt visu, kas no manis atkarīgs,” saka Māris Neikšāns. „Pēdējā mēneša laikā esam aizvadījuši divas sacensības un divas testu dienas, kas nozīmē, ka esam diezgan labā formā. Būs jābrauc ar pilnu atdevi jau no pirmajiem ātrumposmiem – jācenšas „noķert” savs ritms jau ar pirmajiem līkumiem. Kopā rallijs ir tikai 93 kilometrus garš – sākumā zaudēto sacensību gaitā būs ļoti grūti atgūt.”

Komandas otra ekipāža – Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals – šīs nedēļas vidū plānojusi aizvadīt vienu testu dienu, lai pienācīgāk sagatavotos rallijam „Latvija – Kuldīgas Rudens”. „Šogad kopumā esam aizvadījuši labu sezonu, startējot pasaules čempionātā. Taču Latvijas čempionātā esam braukuši tikai divas sacīkstes, tādēļ mums nav pat teorētisku izredžu pacīnīties par medaļām. Būtu lieliski, ja šo sezonu mēs varētu noslēgt tā, kā to iesākām – ar uzvaru,” stāsta Andis Neikšāns, atgādinot par ekipāžas triumfu Latvijas čempionāta pirmajā posmā „Winter Rally”.

Kā jau ierasts, „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai” punktus palīdzēs vākt arī „Auto Stils” ekipāža Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis. Viņu uzdevums būs cīnīties par Latvijas čempiona titulu 2WD klasē. Lai to izdarītu, Zigurdam der tikai viens rezultāts – uzvara rallijā „Latvija – Kuldīgas Rudens”. Gadījumā, ja Kalniņš šo uzdevumu izpilda, „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai” paveras cerības uz šīgada Latvijas čempionāta zelta medaļu komandu vērtējumā. Lai to iegūtu, ar Zigurda uzvaru vien nepietiks – gan Andim, gan Mārim Neikšāniem ir nepieciešams finišēt priekšā saviem konkurentiem no „SEB Tieto Rallija komandas” – Aivim Eglem un Jānim Vorobjovam.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandu” atbalsta arī kompānijas „Latvijas Valsts Meži”, „LEC”, „Gros Auto”, „Juneka” un „Neste Oil”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *