LAF sportists Toms Keivs uzvar Skotijas rallijā

Info: Viesturs Saukāns

Ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu sportista licenci startējošais brits Toms Keivs nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru RAC MSA Rally of Scotland sacīkstē N3 klasē. Skotijas rallijā, kas bija arī Intercontinental Rally Challenge sērijas pēdējais posms, Keivs ar stūrmani Kreigu Periju absolūtajā vērtējumā guva augsto devīto vietu.

Toms Keivs līdz ar saviem pirmajiem soļiem rallijā startējis ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci. Tādā veidā gados jaunajam sportistam bija iespēja sākt aktīvi darboties rallijā, jo LAF noteikumi ļauj startēt sacīkstēs vēl līdz 18 gadu vecumam. Keivs vairākkārt aizvadījis sacīkstes Latvijas rallija un Latvijas rallijsprinta čempionātā. Savu lielāko panākumu Latvijā viņš sasniedza pirms dažām nedēļām, kad uzvarēja mūsu valsts rallija čempionāta pēdējā posmā rallijā „Latvija – Kuldīgas rudens”. Šķiet, angļu braucējs kļūst par sarežģītu laika apstākļu speciālistu, jo kā Kuldīgas, tā arī Skotijas sacīkste notika ļoti lietainā laikā īpaši sarežģītā trasē.

„Ja pirms šī rallija man teiktu, ka būšu, piemēram, 20. vietā, justos ļoti apmierināts ar šādu rezultātu. Tāpēc noslēgt sezonu ar iekļūšanu pirmajā desmitniekā – devīto vietu absolūti – ir fantastiski,” līksmoja Toms Keivs. „Domāju, ka tas pierāda progresu visās jomās, ko šajā sezonā izdevies sasniegt.”

Skotijas rallija N3 klasē Keivs uzvarēja pārliecinoši, tuvāko sekotāju klases ietvaros pārspējot par 14 ar pusi minūtēm. Rallija absolūtajā vērtējumā uzvaru izcīnīja briti Kriss Mīke/Pols Negls, nodrošinot uzvaru IRC sērijas kopvērtējumā. Tiesa, Mīkes mašīnu uz aizdomu pamata par tehnisko noteikumu neievērošanu aizturējusi tehniskā komisija un labākajā gadījumā šonedēļ kļūs zināms, vai Mīke tiešām sasniedzis Skotijas sacīkstes uzvaru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *