Kurzemes rallijs sarūpēs pirmos Latvijas čempionus?

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Jānis Avotiņš

Piektdienas vakarā startējošais rallijs „Kurzemes 2011″ būs Latvijas autorallija čempionāta sestais – priekšpēdējais posms. Tā kā N4 klasē un A Plus grupā kopvērtējuma līderi izveidojuši ievērojamu punktu pārsvaru, pastāv iespēja, ka jau sestdienas vakarā būs zināmi pirmie šā gada Latvijas rallija čempioni.

Aprēķini rāda, ka N4 klasē par čempioniem var kļūt tikai LMT Rallija komandas braucēji – vai nu līderi Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals, vai sekotāji Māris Neikšāns/Ringolds Bērziņš. Ja Andis un Pēteris uzvar Kurzemē Latvijas čempionāta ieskaitē, tad pirms pēdējā posma arī Mārim un Ringoldam jāpaceļ rokas cīņā par titulu, kā to jau nācies izdarīt pārējiem sekotājiem.

2010. gada N4 klases čempioni Neikšāns/Dzirkals līdzšinējos piecos posmos svinējuši četras uzvaras. Veiksmīgo sēriju papildina arī panākums pasaules rallija čempionāta Somijas posma N4 klasē.

Drīzāk nopietnāka cīņa atlikušajos posmos norisināsies par sudraba un bronzas medaļām. Uz pozīcijām trijniekā pretendē Neikšāns/Bērziņš, kā arī Aivis Egle/Andis Dauga (R-evolution) un Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (Vorobjovs Racing).

Līdzīgs stāsts arī A Plus grupā: ja kopvērtējuma līderi igauņi Georgs Gross/Raigo Molders sasniegs vēl vienu uzvaru, čempionu tituls jau būs nodrošināts. Pat, ja Kurzemē Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks gūtu otro vietu aiz Grosa, pēdējā posmā latviešiem igauņus kopvērtējumā apdzīt vairs nebūtu iespējams.

Svilim/Aizsilniekam gaidāma daudz aizraujošāka cīņa ar tehniski salīdzinoši līdzīgi bruņotajiem lietuviešiem Deividu Jociusu/Gediminu Žliubu – spēkos līdzīgajām ekipāžām jācīnās par vismaz otro vietu kopvērtējumā.

2WD grupā cīņu par čempionu titulu ietekmē ne tikai ralliju rezultāti, bet arī līderu un sekotāju izstāšanos un nestartēšanu kolekcija. Pašlaik kopvērtējuma vadībā ir lietuvieši Vitauts Baranausks/Mindaugs Čepulis, kuri Kurzemē ir gatavi startam. Savukārt otrajā vietā esošais krievu pilots Dmitrijs Mjačins šai sacīkstei nav pieteikti. Tas paver iespēju tuvāk līderpozīcijām atgriezties uz brīdi pirmajā vietā bijušajiem Ralfam Sirmacim/Mārim Kulšam. Uz čempiona titulu bez minētajām ekipāžām pretendē arī igaunis Markuss Abrams. Kurzemes rallija iznākums ievērojami diktēs scenārijus pēdējam posmam un titulu sadalei.

Abrams un Sirmacis ir uzvaras dalītāji arī Latvijas rallija čempionāta Junioru kausā. Pašlaik igaunis ir vadībā, bet Ralfs ir trešais, starp viņiem arī Kurzemes rallijam nepieteiktais Vaidots Žala. Komandu kausā līdzšinējais čempionāta scenārijs liek domāt, ka par kausa ieguvēju kļūs brāļu Neikšānu LMT Rallija komanda.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *