Kurzemes rallijā pirmais uz starta izies Ivars Vasaraudzis ar Lancer WRC

Info: Roberts Jansons
Foto: Zigismunds Zālmanis – Nikon

Otrdien, 25.augustā, “EVO bārā”, kas atrodas “Skandi Motors” autosalona telpās Lielirbes ielā, notika rallijam “Kurzeme 2009” veltīta preses konference, kurā braucējiem svinīgi pasniedza starta numurus.

Ivars Vasaraudzis, kurš Kurzemes rallijā tāpat kā iepriekšējās sacensībās brauks ar “Mitsubishi Lancer” WRC automobili, tradicionāli saņēma 1. starta numuru. Pēc sportista teiktā, pie šādas kārtības jau pierasts.

“Pat neatceros, cik reižu esmu startējis ar pirmo numuru, bet sajūtas vienmēr ir divējādas. Pagājušajā gadā tās bija trīs ar pusi reizes, šogad tās ir bijušas divas, un līdz šim ir bijis forši. Katrā ziņā es centīšos numuru saglabāt un arī Kurzemē nobraukt kā pirmais,” saka Ivars Vasaraudzis.

2. starta numurs Kurzemes rallijā piešķirts igaunim Georgam Grosam, kurš Liepājā brauks ar “Ford Focus” WRC automobili. Tieši šis sportists uzskatāms par Ivara Vasaraudža sīvāko konkurentu šajā nedēļas nogalē, kuram latviešu rallists velta atzinīgus vārdus.

“Tīri objektīvi Gross ir spēcīgs braucējs. Ne jau tikai tāpēc, ka viņš uzskatāms par kādreizējā igauņu pasaules rallija čempionāta dalībnieka Marko Martina audzēkni, bet arī tāpēc, ka viņam šajā sezonā ir vairāk braukšanas stundu un lielāka pieredze nekā mūsu ekipāžai. Būs interesanti braukt,” – tā Ivars Vasaraudzis.

Ar 3. kārtas numuru rallijā “Kurzeme 2009” startēs vairākkārtējais Latvijas autorallija N4 klases čempions Aivis Egle, kurš arī patlaban čempionāta kopvērtējumā atrodas vadībā, turklāt ar prāvu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Jāni Vorobjovu. Divus posmus pirms sezonas beigām Aivis Egle savu tuvāko sāncensi apsteidz par veseliem 19 punktiem, bet Māri Neikšānu, kurš patlaban kopvērtējumā ieņem trešo vietu, jau par 21 punktu.

Aivis Egle: “Šādos apstākļos labāk būtu braukt piektajam vai sestajam, jo tad trase jau ir attīrīta, bet arī 3.starta numuram nav ne vainas. Mūsu primārais mērķis ir Kurzemē aizbraukt līdz galam. Paralēli skatīsimies arī, kādi būs rezultāti, jo, lai uzvarētu čempionātā jau pēc šī posma, mums jāfinišē vismaz 6.vietā savā klasē. Protams, gribas uzvarēt, bet no ādas ārā nelīdīsim.”

4.starta numuru rallija “Kurzeme 2009” direktors Uldis Hmieļevskis svinīgi pasniedza Latvijas vicečempionam Andim Neikšānam, kurš šogad startē pasaules rallija čempionāta PWRC ieskaitē un Latvijas čempionātā patlaban ieņem piekto pozīciju.

“Vakar preses konferencē, kur dalīja numurus, Mārtiņš Būčiņš saņēma vienpadsmito. Man arī gribētos kaut ko tuvāk tam, es teiktu – kāds septītais vai astotais būtu pavisam labi. Bet arī ceturtais ir pietiekami labs. Arī noskaņojums ir pozitīvs – iepriekšējā nedēļas nogalē Lietuvā nobraucām treniņsacensību, kurā uzvarējām,” – tā Andis Neikšāns pirms rallija “Kurzeme 2009”.

Pozitīvs noskaņojums ir arī rallija “Kurzeme 2009” organizatoriem. Vienās sacensībās apvienotie rallija, rallijreida un rallijsprinta čempionātu posmi Liepājā pulcēs 107 autosportistu ekipāžas. Piedevām rallijs “Kurzeme 2009” ir organizēts tā, lai skatītāji bez grūtībām varētu sportistu cīņas redzēt septiņos no desmit paredzētajiem ātrumposmiem. Pirmie divi ātrumposmi, kuros sportistiem būs jāpārvar veseli trīs tramplīni, kā arī ūdens brasls, sāksies sestdien plkst.17:18 Liepājā. Rallija atlikušajai daļai ar astoņiem ātrumposmiem starts tiks dots svētdien plkst.9:38, kad rallisti ieņems vietas uz “EnergoRemonts Rīga” (Vecpils) ātrumposma starta līnijas.

Atgādinām, ka rallijs “Kurzeme 2009” notiks jau šajā nedēļas nogalē – 29. un 30.augustā Liepājā un tās rajonā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *