Konkurss: Liepājas rallists 2025

Info: Uldis Hmieļevskis

Liepājas Rallija Komanda izsludina konkursu 6-7 gadus veciem jauniešiem par iespēju komandas sastāvā startēt 2010.gada Beta Bagiju čempionātā un kartinga čempionātā Micro klasē. Diviem konkursa uzvarētājiem bez maksas uz vienu vai vairākām sezonām tiks piešķirts konkurētspējīgs bagijs un kartings startiem sacensībās.

Beta bagiju sacensības ir paredzētas bērniem vecumā līdz 9 gadiem. Bagiji ir apgādāti ar 160 cm3 Honda GX 160 četrtaktu gaisa dzesēšanas dzinējiem, kas nodrošina bērnu vecumam pietiekoši lielu dinamiku, vienlīdzīgas konkurētspējas iespējas, kā arī drošību. Savukārt kartings atbilst pašas mazākās kartinga klases Micro noteikumiem, kurā startē bērni vecumā no 6 līdz 10 gadiem.

Bagijs, ar kuru brauks jaunais Liepājas rallija talants, būs tas pats, ar kuru 2009.gadā Mārtiņš Sesks izcīnīja vicečempiona titulu, bet 2008.gada kļuva par čempionu.

„Mārtiņš ir aizvadījis 2 sezonas BetaBagijs čempionātā, kur vienu gadu kļuvis par čempionu, un otru – par vicečempionu. Nākošajā sezonā viņš startēs kartinga čempionātā, tāpēc izlēmām, ka Mārtiņa bagiju varētu nodot kādam jaunam un spējīgam Liepājas talantam,” tā Mārtiņa tēvs, arī aktīvs autorallists Uldis Sesks.

„Lai rezultāti būtu sekmīgi, būs nepieciešama ļoti liela vecāku iesaistīšanās – braukšana uz sacensībām, treniņi, bagija remonts, psiholoģiskais atbalsts jaunajam braucējam,” tā Uldis Sesks. „Protams, arī ar papildus izmaksām – nokļūšana uz sacensību posmiem, dalības maksai, tehnikas remontiem, treniņiem.”

„Konkurss ir daļa no programmas, lai piesaistītu autorallijam jaunus talantus un nodrošinātu Liepājas rallija tradīciju turpināšanos. Rallijs Liepājā notiek jau no 1965.gada, un Liepāja kā rallija pilsēta ir labi zināma gan Latvijas, gan Eiropas mērogā, un var lepoties ar daudziem izciliem autorallistiem. Lai šīs tradīcijas turpinātos arī nākamajos gadu desmitos, jau šodien ir jādomā par jauno paaudzi,” stāsta Liepājas Rallija Komandas menedžeris Uldis Hmieļevskis. „Pie patreizējās Latvijas autosporta sistēmas, jauna talanta attīstībai lai nonāktu līdz autorallijam secīgie soļi ir dalība BetaBagijs sacensībās (6-8 gadu vecums), kam seko kartings (9-14 gadi), autokross (14-16 gadi), rallijsprints (16-18 gadi) līdz tiktu nonākts līdz autosporta karalim rallijam.”

Konkursa noteikumi

Lai pieteiktos konkursam uz dalību Liepājas Rallija Komandā, pretendentam kopā ar saviem vecākiem jāizpilda pirmās kārtas uzdevums:

  • 1) Jāaizpilda anketa (lejupielādēt var www.liepajasrallijs.lv konkursa „Liepājas Rallists 2025″ sadaļā).
  • 2) Jāuzzīmē zīmējums par tēmu „Rallijs Liepājas ielās”
  • 3) Jāpievieno fotogrāfija, kur pretendents redzams ar autosportu saistītā vidē – viens pats, kopā ar ģimeni vai draugiem kādās autosporta sacensībās, pie rallija mašīnas, utml.

Izpildītais uzdevums jānosūta Liepājas Rallija Komandai pa e-pastu [email protected] vai pa pastu uz adresi Ezermalas iela 7, Liepāja, LV3401, adresējot „Liepājas Rallija Komandai” līdz 11.novembrim. Otrā kārta notiks novembra otrajā pusē, kad žūrija aicinās pretendentus kopā ar vecākiem uz interviju. Trešajā kārtā tiks uzaicināti pirmās atlases kārtās izvēlētie dalībnieki, lai sacenstos vairākos praktiskos uzdevumos – veiklības braucienā ar velosipēdu, un citos.

Pretendentus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā strādās Liepājā populāri un pieredzējuši autorallisti. Žūrija vērtēs gan paša pretendenta vēlmi startēt autosporta sacensībās, gan rezultātus atlases uzdevumos, gan arī vecāku vēlmi atbalstīt un iesaistīties jaunā rallija talanta izaugsmē.

Par Liepājas Rallija Komandu
Liepājas Rallija Komanda apvieno Liepājas aktīvos rallistus, viņu atbalstītājus un līdzjutējus, rīkojot kopīgus treniņus, startus sacensībās un citus pasākumus. 2007.gadā komanda izcīnīja vicečempiona titulu komandu ieskaitē. No 2009. gada Liepājas Rallija Komanda ir arī lielākā autosporta pasākuma Latvijā rallija „Kurzeme” organizators.

Beta Bagijs video – www.youtube.com/watch?v=DbZcJtqVxEQ

Papildus informācija:
Uldis Hmieļevskis
Liepājas Rallija Komandas menedžeris
Mob. 29440526

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *