Komanda RA Motosport rallijā Sarma cīnās ar tehniskām problēmām, taču notur līderu pozīcijas 2WD klasē

Info: RA Motosport
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Rallija komanda „RA Motosport” aizvadītajā nedēļas nogalē startēja Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā – rallijā „Sarma”, kas risinājās Gulbenes apkārtnē.

„RA Motosport” komandas ekipāža Raimonds Strokšs/Anrijs Jesse, stājoties uz rallija „Sarma” starta, vēlējās paši sev un saviem faniem pilnībā pierādīt jaunā rallija automobiļa priekšrocības rallija trasē, jo pirms šī rallija pilnībā pabeidza darbu pie Baltijā pirmās, desmitās paaudzes Mitsubishi Lancer Evolution rallija automašīnas sagatavošanas, ko pilnībā nepabeigtu jau izmēģināja čempionāta pirmajā posmā „Winter Rally”.

Diemžēl jau rallija otrajā ātrumposmā jaunās sporta automašīnas motortelpu piepildīja dūmi un liesmas, kas liecināja par smagu tehnisko defektu. Sākotnēji, dzēšot degošo automobili, ekipāža izdarīja pieņēmumu, ka slodzi nav izturējusi automašīnas sporta pārnesumkārba, taču jau pēc izstāšanās no dalības šajā rallijā atklājās, ka ugunsgrēka cēlonis ir uzsprāgušais automašīnas dzinējs.

Raimonds Strokšs šo situāciju komentē: „pirms šī rallija sporta automašīnu apgādājām ar dzinēja sporta vadības bloku, un ievērojām tā paziņojumu par kādu kļūdu. Konsultējāmies ar vairākiem speciālistiem, no kuriem lielākā daļa mūs pārliecināja, ka nekas ļauns nevar notikt un rallijā ir jāpiedalās. Tagad esam ieguvuši krietni lielas „galvas sāpes”, ko centīsimies atrisināt līdz čempionāta nākamajam posmam – automašīnai nepieciešams jauns dzinējs un ražotājam pārbaudei jānosūta jaunais dzinēja sporta vadības bloks.”

„RA Motosport” komandas ekipāža Ivo Priedītis/Mārtiņš Vitkovskis ar savu 2WD ieskaites Renault Clio Sport sporta automašīnu gatavojās noturēt savas čempionāta pirmajā posmā izcīnītās līderu pozīcijas, kas, neskatoties uz 2 minūšu un 20 sekunžu sodu, arī izdevās. Servisa zonā pēc otrā ātrumposma, atklājās sporta automašīnas elektronikas defekts, kura diagnosticēšanai un novēršanai tika patērētas liekas 14 minūtes, par ko arī tika piešķirts iepriekš minētais sods.

Taču turpmākajos ātrumposmos Ivo Priedīša/Mārtiņa Vitkovska ekipāža noturēja trešo vietu klasē, un, zaudējot tikai Zigurda Kalniņa/Ģirta Dombrovska un Jāņa Fārenhorsta/Ingara Smaižisa ekipāžām, saglabāja līderu pozīcijas Latvijas rallija čempionāta 2WD klases kopvērtējumā, kā arī savai komandai izcīnīja vērtīgus punktus čempionāta komandu ieskaitei.

„RA Motorsport” komandas ģenerālsponsors ir „Apdrošināšanas sabiedrība BTA”, bet sponsori – „SC Grupa”, būvfirma „ST Baltic Group”, „Kubs E”, „Swecon” un „Autogarant”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *