Gross ar „Ford Focus WRC” plāno startēt Latvijas rallija čempionātā

Info: rally.ee
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Nākamajā Latvijas rallija čempionātā sezonā, visticamāk, piedalīsies viens no labākajiem igauņu rallija pilotiem Georgs Gross, kurš šogad kļuva par Igaunijas čempionu absolūtajā vērtējumā.

Iemesls tam, ka Gross nolēmis startēt Latvijā ir gana vienkāršs. No nākamā gada Igaunijas rallija čempionātā par vietējā čempiona titulu vairs nevarēs cīnīties tās ekipāžas, kuras izmantos WRC tehniku, kamēr Gross ar stūrmani Kristo Krāgu brauc ar Marko Martina sarūpēto „Ford Focus WRC” rallija automašīnu.

Zināms, ka 2010. gadā par Latvijas čempiona titulu varēs cīnīties trīs klašu braucēji – N4, 2WD un A+. Līdz ar to jaunie noteikumi paredz, ka A+ klasē WRC tipa automašīnām varēs startēt kopā ar tām pilnpiedziņas automašīnām, kuras neatbilst N4 klases nosacījumiem. Taču šeit ir viens bet. Ekipāža par Latvijas čempiona titulu varēs cīnīties tikai tad, ja tā veiks vismaz četrus no paredzētajiem septiņiem posmiem.

Igaunijas rallijā šogad atsevišķa čempionāta ieskaite bija trīs klasēm – WRC, A8 un E12. Jaunie noteikumi paredz, ka nākamgad par titulu šādās klasēs vairs nevarēs cīnīties, tāpēc Grosam bija jāmeklē cits variants. Ņemot vērā to, ka Latvijā varēs cīnīties par A+ klases čempiontitulu, igauņu pilots paziņojis, ka nākamgad viņš noteikti plāno startēt dažos Latvijas rallija čempionāta posmos, kas tādejādi viņam ļautu cīnīties ar Vasaraudzi un citām spēcīgajām A+ klases ekipāžām.

Šogad Gross ar Raigo Molderu piedalījās Talsu rallijā („Subaru Impreza WRX STi”), kurā ekipāža izcīnīja septīto vietu absolūtajā ieskaitē. Pēc tam Gross ar Kristo Krāgu startēja Kurzemes rallijā, kur šoreiz ekipāžas īpašumā bija „Ford Focus WRC” automašīna, kuru “Autospirit” komandai iegādājās Marko Martins. Rezultātā ekipāža izcīnīja otro vietu, līderiem Vasaraudzim/P.Spredzim zaudējot 36 sekundes. Pēc tam igauņu sportists ar „Subaru Impreza WRX STi” automašīnu devās uz Somiju. Pēc 17.ātrumposma viņš atradās 20.vietā absolūti, taču tad sekoja avārija un izstāšanās.

“Nezinu, vai startēsim visā Latvijas rallija čempionātā, bet atsevišķus posmus brauksim noteikti,” saka Gross. „Man vēl tas ir jāizrunā ar komandu.” Tāpat arī pilots atzinis, ka nākamā gada sākumā viņš brauks Somijas Lapzemes rallijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *