Grjazins cīņu par Latvijas čempiona titulu sāk ar uzvaru “shakedown”

Piektdienas vakarā Biķernieku trasē, Rīgā norisinājās “Rallijs Latvija 2014” oficiālie treniņbraucieni jeb “shakedown” sesija, kurā labāko laiku uzrādīja Vasīlijs Grjazins.

SRT komandas braucējs, kurš startē ar Latvijas licenci, sacensībās veselības problēmu dēļ nebija braucis vairākus mēnešus. Tomēr šajā rallijā viņam ir svarīgs uzdevums – jācīnās par Latvijas čempiona titulu R5 klasē, kur līderis Rauls Jētss, bet otro vietu ieņem Martins Samuitis. Šobrīd Samuitis ir tikai 1 punktu aiz Jētsa, bet Grjazins seko trešajā vietā, tikai 8 punktus aiz līdera.

“Shakedown” sesijā Grjazins veica trīs braucienus, pēdējā sasniedzot rezultātu 2:20.94. Uz starta izgāja arī Jētss, kurš arī veica trīs braucienos, noslēdzošajā uzstādot vislabāko laiku, tomēr līdz Grjazinam pietrūka 3,8 sekunžu. Jāpiemin, ka arī Jētss kādu laiku rallijos nebrauca, jo vasarā piedzīvoja smagu avāriju, gūstot nopietnus savainojumus. Pirms nedēļas gan Jētss jau brauca Sāremā rallijā, kur viņam neklājās viegli.

Trešais ātrākais treniņā šovakar bija Mārtiņš Svilis, ceturto vietu ieņēma Igors Bulancevs, kurš vēl saglabā teorētiskas izredzes izcīnīt Latvijas čempiona titulu N4 klasē, bet pirmo sešinieku noslēdza jau kronētais 2014. gada R2 klases čempions Ralfs Sirmacis, kā arī Samuitis, kurš, kā jau minēts, pretendē uz titulu R5 ieskaitē.

Treniņā piedalījās kopumā deviņas ekipāžas, bet uz “Rallijs Latvija 2014” starta gatavojas iziet gandrīz 70 mašīnas.

“Rallijs Latvija 2014” treniņbraucieni (“shakedown”):

1. Vasīlijs Grjazins (Ford Fiesta S2000), 2:20.94
2. Rauls Jētss (Ford Fiesta R5), +3.89
3. Mārtiņš Svilis (Mitsubishi Lancer Evo), +5.73
4. Igors Bulancevs (Mitsubishi Lancer Evo X), +10.05
5. Ralfs Sirmacis (Ford Fiesta R2), +11.54
6. Martins Samuitis (Mitsubishi Lancer Evo X), +16.55
7. Guntis Lielkājis (Ford Fiesta R2), +16.63
8. Egidijs Valeisa (BMW Compact), +22.43
9. Mārtiņš Sesks (Honda Civic Type-R), +24.10

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *