ERGO rallijā Cēsis 2008 pieteicies rekordskaits ekipāžu

Info: Jānis Dzērve
Foto: Martins Pume, www.easyget.lv

Šajā nedēļas nogalē 7. un 8.jūnijā, Cēsu pilsētā un rajonā norisināsies trešais LMT Latvijas rallija čempionāta posms – „ERGO rallijs Cēsis 2008″. Šogad šis rallijs lepojas ar lielāko dalībnieku skaitu šā gada čempionātā, jo „ERGO rallijs Cēsis 2008″ ir arī Lietuvas čempionāta posms. Kopumā rallija ātrumposmos dosies 95 ekipāžas, kuru vidū būs sportisti arī no Igaunijas un plašās Krievijas.

Līdzšinējā LMT Latvijas rallija čempionāta sezonā, plānoto trīs Latvijas rallija čempionātu posmu vietā, ir aizvadīti divi, bet kopumā no plānotajiem septiņiem posmiem, atlikušas vairs tikai trīs, tāpēc pēc “ERGO rallijs Cēsis 2008”, iespējams, jau pavisam skaidri varēs noteikt tendences čempionāta kopvērtējuma rezultātiem.

“ERGO rallijā Cēsis” par favorītiem sākotnēji tiek uzskatītas WRC automašīnas, kas šoreiz būs divas. Pie „Mitsubishi Lancer WRC” sacīkšu auto stūres, kā jau ierasts, sēdīsies Ivars Vasaraudzis, kurš ar šo pašu pasaulē ātrākās rallija klases spēkratu izcīnīja uzvaru iepriekšējā čempionāta posmā „Talsi 2008″, bet Latvijā vēl neredzēto “Skoda Fabia WRC” stūrēs lietuvietis Saulius Girdauskas .

Par savdabīgu pārsteigumu “ERGO rallijā Cēsis” ir parūpējies arī Latvijas ātrākais Subaru ekipāžas pārstāvis Aldis Pīlēns, kurš Cēsīs startēs ar Mitsubishi lancer automašīnu, bet Pīlēna kaujas Impreza tik un tā bus redzama trasē, jo ar to savus 01 ekipāžas pienākumus pildīs Viktors Lebedevs.

Par Cēsu rallija sestās gadadienas dāvanu un pārsteigumu var uzskatīt arī Krievijas ekipāžas pilotēto LADA-KALINA vēsturisko auto, kas centīsies konkurēt ar N3 grupas sporta automašīnām. Jāatzīmē, ka šoreiz LMT Latvijas rallija čempionāta N3 grupā startēs 18 ekipāžas, kas ir nepieredzēti kupls skaits.

“ERGO rallija Cēsis 2008” starts tiks dots sestdien, 7.jūnija, kad plkst.13.00 Vienības laukumā notiks rallija atklāšanas ceremonija, bet jau pēc 20 minūtēm – plkst.13.20 sportisti dodies iekarot leģendāro “Kārļu” ātrumposmu, pēc kura plkst.14.10 sekos vēl viens grunts posms, bet plkst.17.30 sestdiena tiks noslēgta ar interesantu asfalta ātrumposmu Cēsu pilsētas ielās.

Svētdien, 8.jūnijā, sportisti veiks četrus pusmaratona cienīgus ātrumposmus, no kuriem garākais (26 km) būs dienas pirmais ātrumposms, kam starts tiks dots plkst.10.08 no Lodes muižas.

“ERGO rallija Cēsis 2008” organizatori uzsver, ka šogad ir īpaši padomāts par to, lai skatītāji šajās divās dienās redzētu pēc iespējas vairāk ātrumposmu, tāpat visiem rallija līdzjutējiem tiek novēlēts izbaudīt arī par tradīciju kļuvušo rallija un Disko nakts organizatoru sadarbība.

Jāatgādina, ka LMT Latvijas rallija čempionāta kopvērtējumā N4 klasē līderu pozīcijas pieder Andim Neikšānam/Pēterim Dzirkalam, no kuriem tikai par diviem punktiem atpaliek Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds, bet trešo vietu šajā klasē ieņem Avis Egle/Normunds Aizkalns. Savukārt N3 klasē šobrīd līderis ir Uldis Briedis/Monvīds Austrums, bet otro un trešo vietu šajā klasē dala Dans Leščs/Jānis Vīksna un Arvis Vecvagars/Ainars Kalniņš, Ainārs Šusts.

Latvijas kausa izcīņas ieskaitē līderpozīcijās 2WD+ klasē nostiprinājies Ivo Ķipis/Artis Ceriņš, bet A Plus klasē Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš, Uldis Znotiņš.

Video intervija ar „ERGO rallijs Cēsis 2008″ organizatoru Gunti Ervaldu: www.easyget.lv/video/100/

„LMT” Latvijas čempionāta un kausa izcīņas kopvērtējums pēc 2. posma
N4
1. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT Rallija komanda”) 19 punkti
2. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („SEB Līzings Rallija komanda”) 17
3. Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”) 12

N3
1. Uldis Briedis/Monvīds Austrums (ind.) 16
2. Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”) 11
3. Arvis Vecvagars/Ainārs Šusts, Ainārs Kalniņš (ind.) 11

A+
1. Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš, Uldis Znotiņš („AutoStils Rally Team”) 14
2. Kaspars Šimkus/Armands Šimkus („Subaru Rally Team Latvia”) 14
3. Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”) 11

2WD+
1. Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (ind.) 17
2. Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts (ind.) 16
3. Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”) 13

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *