Ekipāža Ģ.Torgans/R.Laizāns gandarīti par piedalīšanos ASRT rallijā Alūksne 2012

Info: Ajags Latvija Rally Club
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Pagājušās nedēļas nogalē notikušajā ASRT rallijā „Alūksne 2012″ uz starta izgāja arī Ajags Latvija Rally Club ekipāža Ģirts Torgans/Rolands Laizāns ar savu jau ierasto kaujas tehniku Renault Clio. Ekipāžai šis bija starts pēc ilga pārtraukuma, jo 2011. gadā finišs sasniegts vien rallijā „Sarma”, bet rallija „Jēkabpils-Madona” ātrumposmos nobraukti 100 metri, līdz ar to pašu braucēju uzstādītie mērķi „Alūksnē” bija visnotaļ pieticīgi.

Ģirts Torgans: „Mērķis ir iebraukt pieciniekā savā klasē. Kaut gan dalībnieku nav pārāk daudz, to sastāvs ir spēcīgs. Bruņinieki, Sirmacis, Laivenieks, Brencis, Berķis – uzvārdi runā paši par sevi un katram no pilotiem ir pietiekama motivācija, lai cīnītos par medaļām.”

Sacīksti Torgana ekipāža iesāka ļoti labā ātrumā, pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem rallijsprinta ieskaitē ieņemot pirmo vietu klasē un trešo kopvērtējumā.

Trešajā un ceturtajā posmā ekipāža vairs neuzrādīja tik labus laikus.

Komentē stūrmanis R.Laizāns: „Pēc servisa parka konkurenti kāpināja savu tempu, savukārt es trešajā ātrumposmā pieļāvu kļūdu stenogrammā un tika zaudētas vērtīgās sekundes. Ceturtajā ātrumposmā atkal tempu atguvām, taču auto galīgi negribēja turēties uz ceļa, kas noveda pie liekas saslīdēšanas un sagriešanās… atkal jau sekundes palika dopā.”

Piektais ātrumposms tika uzsākts kā trešajiem klasē, saglabājot visas iespējas cīnīties par godalgotajām vietām. Tomēr dažus līkumus pirms PS5 finiša auto ieslīdēja grāvī un tika zaudētas apmēram 10 minūtes, kas pielika punktu cīņai par pjedestālu. PS 6 jau tika veikts piesardzīgi, lieki neriskējot, ar mērķi sasniegt sacensības finišu.

Ģirts Torgans pēc sacensības : „Sacensību uzsākām labi, paši bijām pārsteigti par rezultātu, jo gandrīz gadu neesam braukuši. Stenogramma sastādīta bez būtiskām kļūdām- tas priecē. Jau no pirmajiem metriem ļoti labi sadzirdēju un sapratu Rolanda teikto, līdz ar to arī labs rezultāts. PS 5? Grūti pateikt. Pierakstā kļūdu nebija, nolasīts laicīgi. Vairāk liekas, ka tehnika būs pievīlusi, jo arī PS 4 auto līkumos neturējās. Pētīsim video, domāsim.”

Ekipāža izsaka pateicību par atbalstu CBS IGATE, MARKO KEA, kā arī ASRT rallija „Alūksne” skatītājiem, kuri palīdzēja auto izcelt atpakaļ uz ceļa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *