Egle/Jerums – pirmie N4 gan Sarmā, gan čempionātā

Info: Didzis Eiduks
Foto:Fotoaģentūra “4rati”

Šī gada 13. un 14.februārī Gulbenes pusē norisinājās Latvijas rallija čempionāta 2.posms rallijs „SARMA 2010″. Šajā sacīkstē piedalījās visas trīs Tieto Kronus rally team ekipāžas – Egle/Jerums, Travņikovs/Samušia un Bruņinieks/Vitkovskis. Ar izcilu rezultātu mājās atgriezās ekipāža Egle/Jerums, kuri izcīnīja 1.vietu prestižajā N4 grupā un 2.vietu absolūtajā vērtējumā. Rezultātā ekipāža izvirzījās līderu pozīcijā arī Latvijas rallija čempionātā.

SARMA 2010 izcēlās ar interesantām taktiskām cīņām. Pirmie divi rallija posmi, kas kopumā sastādīja apmēram trešo daļu no visa rallija distances, notika tumsā – diezgan reta parādība Latvijas pēdējā laika rallijos. Tas nozīmēja, ka tiem braucējiem kuri spēs labāk adaptēties pie apstākļiem būs iespēja atrauties no sekotājiem. Tomēr, šādai taktikai bija arī ēnas puse: izraušanās vadībā nozīmētu, ka otrajā dienā būs jāstartē pirmajiem un jāzaudē sekundes, „tīrot” pārējiem ceļu. Tāpēc bija jāizvēlas – vai nu braukt uz riska robežas un atrauties no konkurentiem, vai arī braukt piesardzīgāk un paļauties uz izredzēm atgūt nokavēto otrajā dienā, pateicoties labākai starta vietai. Egle/Jerums izvēlējās pirmo variantu un tumsas ātrumposmos gāja uz visu banku. Rezultātā iegūts atrāviens par 16 sekundēm no tuvākā sekotāja N4 grupā un pat apsteigti ar WRC auto startējošie Vasaraudzis/Spredzis. Savukārt, otrajā dienā uzdevums noturēt iegūto pārsvaru N4 grupā tika godam izpildīts lai gan finišā tuvākie sekotāji Andis un Māris Neikšāni atpalika tikai par attiecīgi 1,7 un 4,8 sekundēm.

„Rallijs super!” tā iesāk Aivis Egle, „Pirms rallija mūsu ekipāžas mērķis bija izcīnīt pirmo vietu N4 grupā, kas mums arī izdevās. Pirmās dienas ātrumposmu iegūto pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem izdevās noturēt līdz rallija finišam, bet tas nācās ļoti grūti. Otrās dienas posmos devāmies trasē kā pirmie, kas mazliet apgrūtināja mūsu mērķa sasniegšanu. Dodoties uz rallija pēdējo ātrumposmu bija interesantas sajūtas, jo nezinājām konkurentu (A.Neikšāna) rezultātu iepriekšējā posmā. Pēdējo posmu braucām uz riska robežas, kas brīžiem varēja pārvērsties mūsu ekipāžas priekšlaicīgā finišā, bet viss beidzās laimīgi.”

Ļoti labi startēja komandas jaunpienācēji – junioru ekipāža Bruņinieks/Vitkovskis, ralija sākumā izvirzoties 2WD klases 2.pozīcijā. Tomēr, turpinājums ekipāžai nebija tik veiksmīgs, jo pievīla dzinējs un nācās izstāties. Neraugoties uz šādu iznākumu, ir skaidrs, ka Bruņinieks/Vitkovskis ir ļoti ātri braucēji un vēl liks par sevi runāt rallija ekspertiem. Ekipāža Travņikovs/Samušia līdz finišam netika tehniska defekta dēļ, lai arī pirms izstāšanās cīnījās par vietu uz pjedestāla A+ ieskaitē.

Pēc izcīnītās uzvaras rallijā „SARMA 2010″ Tieto Kronus rallly team ekipāža Egle/Jerums LRČ kopvērtējumā ieņem 1.vietu, kur tuvākos sekotājos ekipāžu Vorobjovs/Zicāns apsteidz par 2 punktiem. Cīņa par 2010.gada čempiona titulu ir sākusies un turpināsies jau rallijā „BTA Talsi 2010″, kas norisināsies 15.maijā.

Savukārt komandu ieskaitē Tieto Kronus rally team izcīnīja 2.vietu.
Komandu atbalsta: Tieto, Kronus, Prospeed, Latakko u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *