Čempionu cīņās Sarmā uzvar Egle/Jerums un SEB Tieto apvienotā rallija komanda.

Info:Didzis Eiduks
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

14. un 15. februārī norisinājās otrais Latvijas rallija čempionāta posms „Sarma 2009″. Par interesantām bezkompromisa cīņām parūpējās SEB Tieto rallija komanda, kurā apvienojušies iepriekšējo gadu Latvijas ralliju uzvarētāji – četrkārtējais čempions Aivis Egle un divkārtējais čempions Jānis Vorobjovs. Kad titulētās Tieto Racing Team un SEB līzings rallija komanda paziņoja par apvienošanos, tika solīta sīva cīņa abu komandu sportistu starpā par pirmo vietu individuālajā ieskaitē. Sarmā Egle/Jerums un Vorobjovs/Šošas pilnībā attaisnoja doto solījumu.

Rallija pirmās dienas sākuma ātrumposmos vadībā izvirzījās Egle/Jerums, taču uz dienas beigām Vorobjovs/Šošas sadeldēja pārsvaru un pirmo rallija dienu noslēdza ar nelielu, 3,41 sekunžu pārsvaru pār Egli/Jerumu. Tuvākos sekotājus abas ekipāžas bija apsteigušas par nepilnu minūti.

Otrajā dienā temps vēl pieauga un četros no sešiem atlikušajiem ātrumposmiem ātrākie bija Egle/Jerums, kas arī ļāva ekipāžai izcīnīt uzvaru šajā saspringtajā duelī, pārspējot komandas biedrus un konkurentus par 7,5 sekundēm. Abas ekipāžas bija uzņēmušas fantastisku tempu un finišā abu pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem, nebūt ne lēnajiem Neikšānu/Jansonu un ar vienīgo WRC automobīli startējušajiem Kisielu/Panavu, pārsniedza 2 minūtes. Ikvienā no visiem 12 rallija Sarma ātrumposmiem pirmās divas vietas izcīnīja SEB Tieto rallija komandas ekipāžas.

Rezultātā SEB Tieto rallija komanda izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu arī komandu ieskaitē.

Aivis Egle: „Esmu gandarīts par paveikto. Uzsākām ralliju savā tempā, ko ar katru ātrumposmu izdevās palielināt. Rallijs šogad mums šķita reizē aizraujošs un emocionāli saspringts, jo cīņa par uzvaru bija vienkārši fantastiska. Uzskatu, ka pareizā riepu izvēle otrās dienas ātrumposmiem bija viens no faktoriem, kas ļāva mūsu ekipāžai uzrādīt četrus ātrākos dienas laikus.”

Jānis Vorobjovs: „Arī es esmu gandarīts par padarīto darbu un saspringto cīņu ar komandas biedriem, lai arī šoreiz palikām otrie. Priecājos, ka ar katru nobraukto kilometru uzlabojas sadarbība ar manu šīs sezonas stūrmani, lietuvieti Audriusu Šošas. Apsolu tikpat intriģējošas cīņas arī turpmākajos Latvijas čempionāta posmos.”

Pēc diviem aizvadītajiem posmiem Egle/Jerums ir izvirzījušies vadībā Latvijas čempionāta individuālajā vērtējumā N4 grupā, bet SEB Tieto apvienotā rallija komanda ir līderi Latvijas čempionāta komandu ieskaitē.

Tieto Racing Team atbalsta: Tieto, Prospeed u.c.
SEB līzings rallija komandu atbalsta: SEB līzings, BTV un Vidzemes Betons.

Šajā sezonā Latvijas Rallija Čempionāta komandu ieskaitē Tieto Racing Team un SEB līzinga rallija komanda piedalās kā viena komanda – SEB Tieto Racing Team, betindividuālajā vērtējumā- kā divas atsevišķas komandas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *