Brīns vadībā “Rally Liepāja”, Svilis pacēlies uz trešo vietu

Pēc aizvadītās pirmās sacensību dienas “Rally Liepāja” autosacīkstēs vadībā atrodas īru pilots Kreigs Brīns, kamēr sākotnējais līderis Aleksejs Lukjaņuks piedzīvoja avāriju, uzmetot divus kūleņus. Savukārt jau uz trešo vietu pacēlies Mārtiņš Svilis.

Eiropas rallija čempionāta otrais posms, kas notiek Kurzemes ceļos, iesākās ar 16.14 km garo “Neste Oil 1” ātrumposmu. Sportisti viens pēc otra sūdzējās, ka ceļi lietus dēļ ir kļuvuši ārkārtīgi slideni, tāpēc arī rezultātus bija ļoti grūti prognozēt. Tomēr lieliski nostartēja bijušais Latvijas čempions Lukjaņuks, kurš spēja izcīnīt uzvaru, par 0.7 sekundēm pārspējot Brīnu.

Diemžēl jau otrajā ātrumposmā Lukjaņuka auto trasē sagriezās, apmeta divus kūleņus un palika stāvot grāvī, kā rezultātā sportists beidza cīņu par augstiem rezultātiem. Tobrīd vadībā nokļuva “Peugeot Rally Academy” pārstāvis Brīns, kuram uzvara gan 36.97 km garajā “Kuldīga 1” (garākais ātrumposms rallijā), gan 7.91 km garajā “Ecorent”.

Abas reizes otrajā vietā ierindojās polis Kajetans Kajetanovičs, kurš, dodoties uz servisa parku, no līdera atpalika 21 sekundi. Trešajā vietā pēc trim ātrumposmiem bija Latvijas komandas ASRT igauņu pilots Sīms Plangi, kurš pirms abiem “nakts” ātrumposmiem no līdera Brīna atpalika 47 sekundes.

Pārējie zaudēja ievērojami, tomēr jāuzver, ka dienas laikā notikušajos ātrumposmos fantastiski ātri bija divu riteņu piedziņas klasē startējošie skandināvi. Pēc trim ātrumposmiem ceturtajā vietā absolūtajā ieskaitē atradās Emīls Bergkvists, bet pirmo sešinieku noslēdza Jans Roklands un Matiass Adielsons, kuri visi cīnās ERC Junioru ieskaitē.

No latviešiem visaugstāk tobrīd bija Jānis Vorobjovs, kurš absolūtajā ieskaitē ierindojās devītajā vietā un bija trešais ERC2 klasē.

Lukjaņuka avārija:

Pēc servisa parka apmeklējuma bija jāveic vēl divi ātrumposmi krēslas un tumsas apstākļos. Pirmais no tiem bija iespaidīgais 36.97 km garais “Kuldīga 2”. Veicot to otro reizi, ceļi jau bija pilnībā attīrīti no sniega un ar ziemas riepām nācās braukt pa grants segumu, kas ir daudz nesaudzīgāks. Tomēr tobrīd drāmas nenotika – Brīns atkal uzvarēja, pārspējot Kajetanoviču par 1.6 sekundēm, bet Plangi turpināja būt ātrākais no pārējiem braucējiem, saglabājot šo vietu arī rallija kopvērtējumā.

Dramatiski notikumi cīņā par uzvaru notika dienas noslēdzošajā 16.14 km garajā “Neste Oil 2” ātrumposmā, kad Kajetanovičs piedzīvoja avāriju, no sacīkstēm izstājoties. Tādejādi Brīns pēc pirmās dienas ir pārliecinošā vadībā, jo Plangi zaudē 1 minūti un 23 sekundes. Tikmēr braucot ātri un stabili, vispirms uz piekto, bet pēc tam jau uz trešo vietu “Rally Liepāja” kopvērtējumā pakāpies Mārtiņš Svilis, kurš turklāt startē apslimis.

Svilim rīt cīņa turpināsies, jo tikai 4 sekundes viņam zaudē lietuvietis Dominiks Butvils, kamēr pirmo piecinieku noslēdz ERC Junioru ieskaites līderis Bergkvists.

ERC2 klasē līderis Plangi, aiz kura Svilis, Butvils un Vorobjovs. ERC3 vērtējumā skandināvu trio ar Bergkvistu, Adielsonu un Roklandu ir vadībā, bet netālu no viņiem seko Sirmacis, kurš rīt turpinās cīņu par uzvaru. Tādā pašā secībā šie trīs piloti par uzvaru cīnās ERC Junioru ieskaitē.

Rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs savu debijas ralliju sācis piesardzīgi, pieļāvis arī vairākas kļūdas, tomēr sacensības turpina, ieņemot 31. vietu “Rally Liepāja” kopvērtējumā.

Līdz ar “Rally Liepāja” pirmās dienas finišu noslēdzies Latvijas rallija čempionāta otrais posms. Par uzvarētāju absolūtajā ieskaitē kļuvis igaunis Sīms Plangi, kurš uzvarēja jau rallijā “Sarma 2015”, sezonas pirmajā posmā. Otrā vieta Mārtiņam Svilim, kurš zaudējis 2 minūtes un 37 sekundes, bet trešais – Jānis Vorobjovs. Viņiem šādas pašas pozīcijas LRČ2 ieskaitē.

Pēdējā ātrumposmā no trešās vietas kopvērtējumā atkrītot uz sesto, uzvaru LRČ1 no rokām izlaida Guntis Lielkājis, šajā klasē palaižot priekšā Raulu Jētsu. Savukārt Ralfs Sirmacis, izcīnot ceturto vietu LRČ otrā posma kopvērtējumā, kļuvis par LRČ3 ieskaites uzvarētāju.

“Rally Liepāja” kopvērtējums pēc 1. dienas:

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Craig Breen Peugeot 208 T16 1:04:22.8
2. Siim Plangi Mitsubishi Lancer Evo X +1:23.0
3. Mārtiņš Svilis Mitsubishi Lancer Evo X +4:00.7
4. Dominykas Butvilas Subaru Impreza STi +4:04.1
5. Emil Bergkvist Opel Adam R2 +4:14.0
6. Mattias Karl Erik Adielsson Peugeot 208 R2 +4:29.7
7. Jan Steve Rokland Peugeot 208 R2 +4:33.4
8. Jānis Vorobjovs Mitsubishi Lancer Evo X +4:33.5
9. Ralfs Sirmacis Peugeot 208 R2 +4:39.8
10. Raul Jeets Ford Fiesta R5 +4:47.1
13. Emīls Blūms Ford Fiesta R2 +5:37.1
20. Toms Lielkājis Ford Fiesta R2 +8:41.9
31. Reinis Nitišs Ford Fiesta R2 +13:13.3
32. Daņila Belokoņs Ford Fiesta R2 +13:21.7

Pilni ERC pirmās dienas rezultāti >>

LRČ otrā posma rezultāti >>

Teksts: 4rati.lv
Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *