Biķernieku WRC ātrumposmā Sesks/Francis sasniedz ceturto labāko rezultātu

Ar pirmo ātrumposmu Biķernieku trasē šovakar startēja pasaules rallija čempionāta Latvijas posms “Tet Rally Latvia”. Mājinieki Mārtiņš Sesks un Renārs Francis uzrādīja augsto ceturto rezultātu, kamēr ātrākā bija somu pilota Kalles Rovanperas ekipāža.

Pirmais ātrumposms bija 11.13 km garš un pamatā notika pa asfaltu, ietverot atsevišķas grants sekcijas, arī rallijkrosa trasi. Dalībniekiem bija jānobrauc divi apļi.

Aizvadot pirmās sacensības ar “Ford Puma Rally1” automašīnas hibrīda versiju, Sesks/Francis izvēlējās visas mīkstā sastāva riepas un trasē devās desmitie, pēdējie no “Rally1” klases ekipāžām. Demonstrējot lielisku ātrumu, izdevās uzrādīt ceturto rezultātu. Sportists atzina, ka viss bijis lieliski, taču ar mīkstajām riepām otrajā aplī ātrums nedaudz krities, dažās vietās arī līkumus “izņēmis” pārāk plaši.

Ātrākais šajā ātrumposmā bija un vadību rallijā pārņēma “Toyota” pilots Kalle Rovanpera, kuram 2.4 sekundes zaudēja gan komandas biedrs Sebastjēns Ožjē, gan Tjerī Noivils no “Hyundai” nometnes. Arī Rovanpera brauca ar visām mīkstajām riepām. “M-Sport Ford” rūpnīcas komandu pārstāvošie Sesks/Francis viņiem zaudēja tikai pussekundi, bet no Rovanperas atpalika 2.9 sekundes.

Tālāk sekoja Elfins Evanss un Takamoto Katsuta, bet tikai septītais palika Ots Tanaks. Igauņu pilots, viens no galvenajiem favorītiem uz uzvaru, pieļāva kļūdu, vienā no trases šaurākajām vietām līkumā uztriecoties riepu krāvumam, taču daudz laika nezaudēja un turpināja braukšanu. Rovanperam Tanaks piekāpās 5.9 sekundes. Mārtiņa Seska komandas biedri palika desmitnieka beigās – Adrijēns Furmo bija astotais, bet Greguārs Munsters ieņēma desmito vietu. Starp viņiem iespraucās Esapeka Lapi.

Piektdien Tukuma un Talsu pusē norisināsies septiņi ātrumposmi (120.92 km), bez servisa parka apmeklējuma starp tiem, bet pēc tam sacensības turpināsies sestdien un svētdien.

WRC2 čempionāta ieskaitē pārliecinoši ātrākais bija Olivers Solbergs, kurš, tāpat kā Rovanpera, savulaik pirmo lielu rallija pieredzi guva tieši Latvijas ceļos. Otrās vietas ieguvējs Roberto Dapra zaudēja 7.6 sekundes, bet Emils Lindholms ieņēma trešo vietu un atpalika 8.9 sekundes.

Latviešu braucēji Matīss Mežaks/Arnis Ronis (“Škoda Fabia Rally2 evo”) uzrādīja trešo rezultātu WRC2 vērtējumā, bet Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds (“Škoda Fabia RS Rally2”) bija 16. ātrākie. “WRC2 Challenger” ieskaitē Dapras ekipāža bija ātrākā, Mežaks ar Roni ierindojās desmitajā vietā, bet Priekdnieks ar Kirkovaldu – 13. vietā. Starp visām RC2 klases ekipāžām trešie ātrākie aiz Solberga un Dapras bija Nikolajs Grjazins un Andris Mālnieks (“Citroën C3 Rally2”), kuri par WRC2 punktiem šajā rallijā necīnās.