Auto Stils atbalsta jaunos autosporta talantus

Info:Itars Sililņš, „Auto Stils rallija komandas” menedžeris

Auto apkopes uzņēmums „Auto Stils” ir apņemies atbalstīt jauno Latvijas autosporta talantu attīstību, tāpēc septembra beigās „Auto Stils” iegādājās pilnīgi jaunu Renault Clio RS Ragnotti automašīnu, ar kuru 2007.gada LMT Latvijas rallija čempionāta noslēdzošajā posmā rallijā „Latvija 2007″ un 2008.gada Latvijas rallija čempionātā startēs viens no jaunās rallistu paaudzes lielākajiem talantiem – Zigurds Kalniņš ar stūrmani Ģirtu Dombrovski.

Ar mērķi aktīvi iesaistīties Latvijas autorallija dzīvē, uzņēmums 2006.gada pavasarī nolēma izveidot savu rallija komandu. Jāatzīmē, ka viens no „Auto Stils” īpašniekiem ir rallija pilots Ainārs Igaveņš.

22 gadus jaunais Zigurds Kalniņš no Alūksnes ir rallija pilots otrajā paaudzē. Arī viņa tēvs, Ivars Kalniņš, kurš šodien pilda dēla trenera un inženiera pienākumus, 80.-os un 90.-os gados sekmīgi startēja rallijos. Zīmīgi, ka Zigurda stūrmanis Ģirts Dombrovskis arī ir autosportists otrajā paaudzē – viņa tēvs, savukārt, pildīja stūrmaņa pienākumus Ivaram Kalniņam. Pirmo reizi sporta automašīnā Zigurds iesēdās jau septiņu gadu vecumā, bet no 12 gadiem sekmīgi startēja gan ziemas auto daudzcīņas sacensībās uz ledus celiņiem, gan autokrosos. 2005.gadā Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis izcīnīja čempionu titulu Minirallijā (līdz 2006.gadam Standartauto rallijs) 1.6 klasē. Piecas uzvaras rallijos un divas tehniskas neveiksmes 2006.gadā lika atkāpties līdz vicečempiona titulam 1.6 klasē Minirallija čempionātā. Tomēr 2007.gadā, jau startējot „Auto Stils” rallija komandas sastāvā, ekipāža atkal izcīnīja piecas uzvaras 1.6 klasē un čempiona titulu. Visas trīs sezonas ekipāža startēja ar VAZ 2108 automašīnu.

„Mēs uzskatām, ka jaunajiem autosporta talantiem, kas dzīvo lauku rajonos ir grūti atrast atbalstītājus un parādīt sevi visaugstākajā līmenī. Zigurda Kalniņa karjerai sekojām līdzi jau vairākus gadus līdz 2006.gada beigās nolēmām viņu uzaicināt „Auto Stils” rallija komandā. Iegādājoties jauno un konkurētspējīgo automašīnu, mēs dodam Ziga ekipāžai iespēju kā līdzīgs ar līdzīgu cīnīties ar šī brīža citiem jaunajiem talantiem,” atzīst viens no „Auto Stils” īpašniekiem Ainārs Igaveņš. „Protams, pirmajos rallijos Zigim ir jāpierod pie jaunās automašīnas, kā arī jāveic liels treniņu darbs, lai varētu cīnīties par vietām uz pjedestāla prestižajā N3 klasē,” uzskata Igaveņš, piebilstot, ka komanda startēs arī Latvijas rallija čempionāta nākamjā sezonā.

„Jaunā N3 grupas Renault Clio Ragontti automašīna ir sagatavota iespējami augstākajam līmenim – šis Clio Ragnotti ir būvēts Somijā pie Kalles Pinnomaki, kurš startē pasaules čempionātā rallijā junioriem ar Renault Clio automašīnām,” stāsta Zigurds Kalniņš. „Es noteikti vēlos teikt lielu paldies „Auto Stilam” un Aināram Igaveņam personīgi par doto iespēju startēt ar šādu automašīnu. Mūsu uzdevums ir šo iespēju izmantot,” piebilst Zigurds.

2006. un 2007.gada sezonās „Auto Stils rallija komanda” startēja Latvijas Minirallija čempionātā un atsevišķos LMT Latvijas rallija čempionāta posmos. 2007.gada sezonā Auto Stils rallija komanda iesaistījās cīņā par zelta godalgām Minirallija čempionātā gan individuālajās klasēs, gan komandu ieskaitē. Sezonas finišā „Auto Stils” rallija komandas ekipāža Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis izcīnīja savu otro čempiona titulu 1.6 litru klasē. Komandas kontā ir arī bronzas medaļa Road klasē un komandu ieskaitē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *