Ātruma festivāls Rallijs KURZEME 2011 jau klauvē pie durvīm

Info: Roberts Jansons
Foto: Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Augusta pēdējā nedēļas nogalē Liepājas apkārtnē tradicionāli norisinās rallijs KURZEME, un šis gads nebūs izņēmums. Tas ir vecākais joprojām notiekošais rallijs Latvijā, kas savā pastāvēšanas vēsturē pie sevis uzņēmis gan PSRS, gan Latvijas, gan Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, gan arī Eiropas čempionāta posmus.

Jau otro reizi pēc kārtas rallijam KURZEME ir ātruma festivāla statuss, un tas nozīmē tikai vienu – apetīti pēc motoru rūkoņas “vēju pilsētā” varēs remdēt ne tikai rallija fani, bet arī cilvēki, kam tuvas arī citas motoru sporta disciplīnas.

Vienā nedēļas nogalē Liepājā norisināsies Latvijas autorallija un rallijsprinta čempionāta posms, amatieru rallija Baltijas kausa izcīņa, Somijas Ford Fiesta R2 kausa izcīņa un SuperMoto sacensības pilsētas ielās. Kā katru gadu, sacensību starplaikos paredzēta plaša izglītojoša kultūras un izklaides programma.

“Mūsu mērķis ir parādīt tehniskos sporta veidus, kas Liepājā ir un ar ko liepājnieki nodarbojas. Liepājnieki tradicionāli ir spēcīgi rallijā, motosportā, ūdens motosportā, un mūsu mērķis ir savākt visus šos sporta veidus vienā pasākumā. Tā kā KURZEMES rallijs ir vecākais Latvijā, šogad parādīsim agrāko laiku motoru sporta tehniku, ko mūsdienās parasti var redzēt tikai vēsturisko auto sacensībās,” saka rallija KURZEME 2011 direktors Uldis Hmieļevskis.

Kā ierasts, rallijā KURZEME uz starta stāsies ne tikai pašmāju ātrākie rallisti, bet arī spēcīgākie braucēji no tuvākām un tālākām kaimiņvalstīm. Viņu vidū noteikti būs viens no ātrākajiem somiem Jāri Ketomā, kurš Liepājas pusē Skandi rallija komandas sastāvā un pie MML Sports sagatavota R4 grupas Mitsubishi Lancer EVO X stūres centīsies pierādīt savu pārākumu. Iespējams, somu sportistam pievienosies vēl kāds pasaules līmeņa braucējs, taču par to tiks ziņots, tuvojoties pašam autosporta notikumam.

Viens gan jau tagad ir skaidrs – interesantas un aizraujošas sacensības garantētas ne tikai skatītājiem, bet arī rallija KURZEME 2011 dalībniekiem, pat pieredzējušajiem sportistiem. Rallija pirmajā dienā, proti, piektdien, 26. augustā, notiks slavenais Vecpils ātrumposms, taču atšķirībā no iepriekšējiem gadiem tas startēs pēc deviņiem vakarā, tātad tiks aizvadīts tumsas aizsegā. Latvijas autorallija čempionātā kas tāds nav piedzīvots ļoti sen.

Jaunu pieredzi sportisti gūs arī sestdien pilsētas ātrumposmā, jo tas vīsies Liepājas ostas teritorijā starp ceļamkrānu kājām un pāri sliedēm. Organizatori norāda, ka šādas trases nav nekur citur Eiropā. Pēc tam kā pilsētas ātrumposms ostas teritorijā būs izbraukts otru reizi, būs zināmi rallija KURZEME 2011 uzvarētāji un notiks apbalvošana.

“Kurzemes rallijam raksturīgi, ka parasti tiek izmantoti daudz braukti un labi zināmi ceļi. Šoreiz būs citādāk, jo vairāk nekā puse rallija ātrumposmu ies pa ceļiem, kas līdz šim rallijos nav izmantoti un līdz ar to būs jauni gan sportistiem, gan skatītājiem,” uzsver rallija direktors.

Rallijs Kurzeme tradicionāli tiek rīkots pēdējā nedēļas nogalē pirms jaunā mācību gada sākuma, un tā ir laba iespēja Liepājas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem brīvdienas izmantot, lai apmeklētu ātruma festivāla tirdziņu un, iegādājoties skolai nepieciešamās lietas, sagatavotu savas atvases jaunajam mācību gadam.

Protams, bez zīmuļiem un burtnīcām tirdziņā varēs atrast arī daudz dažādu lietu savam priekam, bet to visu pavadīs plaša izklaidējošu un izglītojošu mākslas, kultūras un vēstures sarīkojumu programma, un būs arī koncerts ar Latvijā labi zināmu mākslinieku uzstāšanos rallija KURZEME 2011 noslēgumā.

“Liepājas ielas, laukumi, klubi un kafejnīcas – tas viss augusta pēdējā nedēļas nogalē būs zem ātruma zīmes. Būs dažādi pasākumi, atrakcijas, performances, izgaismotas ēkas un instalācijas. Pilsēta tiks ierauta ātruma festivāla notikumu virpulī,” – tā Uldis Hmieļevskis.

Rallijs KURZEME 2011 Liepājas pilsētā un apkaimē sportistiem sāksies ar trases iepazīšanu un testa ātrumposmu ceturtdien, 25. augustā. 26. augustā notiks rallija KURZEME 2011 oficiālā atklāšana un pirmie ātrumposmi Liepājas pievārtē, tostarp arī nakts ātrumposms Vecpilī. Atlikušos ātrumposmus, tai skaitā divus pilsētas posmus Liepājas ostas teritorijā sporisti veiks sestdien, 27. augustā. Tūlīt pēc tam tad arī notiks rallija uzvarētāju apbalvošana un sāksies ātruma festivālu noslēdzošā, izklaidējošā daļa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *