Ar pamatīgu kūleni sāk RECTOR RACING!

Info: Mārcis Kalniņš

Pagājušajā nedēļas nogalē, rallijā „Sarma 2010″ RECTOR RACING ekipāža ar pilotu Oskaru Laivenieku un stūrmani Edgaru Freivaldu aizvadīja savu pirmo kopīgo un pirmo ziemas ralliju. Rallijs sākās ar nakts ātrumposmiem, kurus jaunā ekipāža veica droši un pirmajā sacensību dienā kopvērtējumā atradās 42.vietā (no 51 ekipāžas). Uzsākot sacensības otrajā dienā un sasniedzot labu ātrumu, pirmā ātrumposma pēdējā līkumā iebrauca par ātru, līdz ar to mašīna finiša taisnē kļuva nekontrolējama, kā rezultātā komanda cieta smagu avāriju un bija spiesti izstāties no turpmākas cīņas.

Rallijs „Sarma 2010″ bija otrās rallija sacensības komandai, bet pirmās pa sniegotiem ceļiem, kā arī pirmās startējot kopā Cabam ar Edži. Sacensību pirmajos divos ātrumposmus, kas notika nakts apstākļos, ekipāža nobrauca atturīgi, uzkrājot pieredzi un sastrādājoties, par ko liecina arī ātrumposmu rezultāti. Pirmā ātrumposma laiks 14:00:21, otrājā ātrumposmā, kurš gāja pa to pašu ceļu vēlreiz, kur pirmais ātrumposms, temps tika kāpināts un savam laikam atgūtas 18 sekundes – 13:42:42. Rezultāts ļāva sasniegt 42.vietu kopvērtējumā pēc pirmās sacensību dienas.

Otrās dienas ātrumposmi notika dienas gaišajā laikā, kas noteikti ļauj braukt ātrāk. Ātrumposms „Baltā Pils” ir salīdzinoši īss, kas ietver taisnes ar nelieliem līkumiem cauri mežam, kā arī asus līkuma pagriezienus. Ekipāža uzsākot cīņu, pirmajā trases daļā, ieguva stabilu ātrumu, kas ļāva cerēt uz labiem rezultātiem. Jau pavisam tuvu finiša taisnei, kur sporta automašīnas sasniedz lielu ātrumu, Caba mašīnu nenoturēja uz ceļa un ekipāža piedzīvoja avāriju un no turpmākas cīņas izstājās.

Caba par šo situāciju stāsta: “Otro dienu uzsākām labi – apmēram tādā tempā, kā pabeidzām pirmo. Dopa sākums bija lēns, tomēr beigas dopam ļāva uzaudzēt pamatīgu tempu. Jutām, ka labi sastrādājamies un ka varam tā turēt. Un dopa beigas bija ļoti ātras, ar lēzeniem līkumiem pēdējā līkumā pāri tramplīnam par maz „sasēdināju” mašīnu un izlidojām no trajektorijas atspiežoties kupenā. Mašīnu vairs neizdevās savākt un pēc finiša līnijas, jau ar sāniski slīdošu mašīnu atsitāmies pret sniega valni, kas uzsvieda auto gaisā un lidojums apmēram 15 m pāri grāvim ar piezemēšanos uz jumta.”

Pirmais sniegs, pirmie nakts ātrumposmi, pirmā sacensības ar Edgaru. Kāds ir komandas vērtējums pēc šī rallija posma?
“Neskatoties uz neveiksmi, uzskatu, ka komanda kopumā ir nostrādājusi ļoti labi un ieguvusi milzīgu pieredzi no šīm sacensībām. Esam aizvadījuši patstāvīgi vienas rallija sacensības, un tagad varam redzēt, kur mums pašiem ir mazliet jāpiestrādā, lai ērtāk justos sacensību laikā. Kā arī sportiskajā ziņā ieguvām lielu pieredzi, ieskatu ziemas rallijā, ļoti svarīgi, ka saprotamies un iestrādājāmies ar Edži. Manuprāt, šobrīd ir ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk atgriezties trasē, un neskatoties uz šo neveiksmi, turpināt strādāt un pilnveidot braukšanas prasmes. Šādas kļūdas maksā ļoti dārgi, tomēr no tām var ļoti daudz mācīties. Es kā komandas sportists esmu ieguvis sevī pārliecību un papildus azartu braukt un sevi pilnveidot. Komandai arī šādas situācijas ir rūdījuma pārbaudījums. Visa komanda un līdzjutēji vēl Edžim pēc iespējas ātrāk atgūties un izveseļoties! Zinu, ka esam stipra un vienota komanda, un mēs viens otru atbalstot un stutējot kļūsim vēl stiprāki!

RECTOR RACING komandas vārdā gribu pateikt lielu PALDIES skatītājiem, līdzjutējiem un citiem rallija dalībniekiem… Visiem, kuri ļoti atsaucīgi un operatīvi palīdzēja mums – PATEICOS!”

Vai komandu redzēsim nākamajos posmos?
“JĀ! Redzēsiet RECTOR RACING ekipāžu rallija trasēs! Jau tuvākajās dienās tiks atsākts intensīvs darbs, lai komanda jau nākamajā rallijā parādītos trasē.”

Neskatoties uz mācībstundu trasē un sacensībās, komanda ir gatava sevi pierādīt un turpināt cīņu nākamajos rallija posmos. Novēlam Edžim veseļoties un jau tuvākajā laikā komandas mājās lapā lasiet interviju par komandu, pirmo startu, mērķiem…

Komanda izsludina konkursu fotogrāfijām un video. Ja esi nofotografējis vai uzfilmējis RECTOR RACING komandas ekipāžu rallijā „Sarma 2010″, sūti mums materiālu uz e-pastu: info@rectorracing.lv un 3 labāko materiālu iesūtītāji saņems T-kreklu ar komandas logo.

Ar RECTOR RACING komandu kopā: SIA NORMA-S, SIA LAKALME, SUNOR, SKF, NADS, BOWLERO, RIMOR LATVIJA, RED BULL LATVIA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *