Andis Neikšāns kļūst par Gada Cerību autosportā 2008

Info:Mārtiņš Dzenītis

Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) rīkotajā “Autosporta Gada Balvā 2008” par “Gada Cerību autosportā” atzīts “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” pilots Andis Neikšāns, kurš jau pēc divarpus nedēļām uzsāks Latvijas autosportā nebijušu projektu – dalību pasaules rallija čempionātā, Production Car WRC ieskaitē.

23 gadus vecais autosportists, kurš ekipāžā ar Pēteri Dzirkalu 2007. un 2008. gadā kļuva par Latvijas vicečempioniem autorallijā respektablākajā N4 klasē, prestižo apbalvojumu saņēma no Latvijas Automobiļu federācijas prezidenta Dainara Damberga rokām. Balvu „Gada Cerība autosportā” izvēl Latvijas Automobiļu federācijas prezidijs, kurš sastāv no visu LAF sporta veidu komisiju vadītājiem, kā arī no LAF prezidenta un viceprezidentiem.

„Ir patiess gods saņemt šo apbalvojumu un gandarījums, ka esam novērtēti. Mūsu 2009. gada projekts – starts PWRC ieskaitē – ir nākamais solis Latvijas autorallijam, kurš pēdējos gados ir sasniedzis pietiekoši augstu līmeni,” apbalvojumu komentēja Andis Neikšāns. „Ļoti lielu pateicību vēlos pateikt mūsu ģenerālsponsoriem „Latvijas Mobilais Telefons”, kā arī atbalstītājiem „Latvijas Valsts Meži”, „LEC”, „Gros Auto”, „Cramo”, „Juneka”, „Neste Oil” un „Agip”. Bez viņu atbalsta mēs nevarētu sevis izvirzītos augstos mērķus – startu pasaules čempionātā – realizēt. Šis mums būs ļoti grūts gads, jo pārāk daudz nezināmā priekšā – neviens no Latvijas vēl nekad pasaules čempionāta ieskaitē nav braucis. Turklāt šosezon PWRC pieteikušās 19 ekipāžas. Taču mūsu mērķis paliek iepriekšējais – finišēt pēc iespējas vairāk sacensībās, cīnoties par ieskaites punktiem katrās no tām.”

Apbalvošanas laikā LAF ģenerālsekretārs Andris Berķis norādīja, ka „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” projekts ir ne tikai Latvijas autorallijam unikāls, bet nāk arī īstenajā laikā – brīdī, kad apkārt valda pesimisms, ir komandas, kuras uzdrošinās uzstādīt augstus mērķus un tos realizēt.

„Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” rallija sezona sāksies šo sestdien, 31. janvārī, ekipāžai Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals startējot Latvijas autorallija čempionāta pirmajā posmā „Winter Rally 2009″ netālu no Utenas pilsētas Lietuvā. Pēc tam no 12. līdz 15. februārim Neikšāns/Dzirkals jau startēs pirmajā PWRC posmā Norvēģijā.

Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals šogad startēs sešos pasaules čempionāta posmos, kā arī trijos Latvijas čempionāta etapos. Otra „Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāža ar Māri Neikšānu pie stūres šosezon piedalīsies trijos Latvijas autorallija čempionāta posmos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *