Aizraujošā cīņā Parex Rallijā Latvija uzvar Aivis Egle/Mārtiņš Jerums

Info: Andrejs Sviķis
Foto: Aigars Laurinovičs

Ar elpu aizraujošu cīņu līdz pat pēdējam ātrumposmam svētdien noslēdzās „Parex Rallijs Latvija”, „LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms, kurā uzvaru izcīnīja Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”). Otro vietu ieguva Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT rallija komanda”), par četrām sekundes simtdaļām apsteidzot Ivaru Cauni/Vladimiru Barinovu („Parex līzings rally team”).

„Parex Rallijs Latvija” šogad sagādāja ne mazums pārsteigumu un negaidītu notikumu pavērsienu. Viens no tādiem bija ekipāžas Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis („Skandi Auto Rallija komanda”) izstāšanās 10. ātrumposmā ātrumkārbas defekta dēļ. Līdz tam Vasaraudzis bija stabilā vadībā, tuvāko sekotāju apsteidzot vairāk kā par minūti. Viņa izstāšanās mainīja pirmo vietu izkārtojumu un cīņā par uzvaru iesaistījās vairākas rallija ekipāžas.

Pirms pēdējā ātrumposma vadībā atradās Egle, par piecām sekundēm atpalika Jānis Vorobjovs/Reinis Pozņaks („SEB Līzings Rallija komanda”), bet viņiem uz papēžiem mina Caune, ceturtais bija Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT rallija komanda”). Lielās likmes pēdējā ātrumposmā sportistiem lika braukt ar maksimālu atdevi, līdz ar to sagādājot skatītājiem neaizmirstamas emocijas. Diemžēl nepaveicās Vorobjovam un viņš avarēja, zaudējot iespēju cīnīties par uzvaru. Pēdējos rallija kilometros Andis Neikšāns uzrādīja labāko rezultātu un apsteidza Cauni, tomēr līdz pirmajai vietai viņam pietrūka deviņas sekundes. Egle, stabili nobraucot arī pēdējo ātrumposmu, pelnīti svinēja uzvaru „Parex Rallijā Latvija”. Pirmā vieta „LMT” Latvijas rallija čempionāta pēdējā posmā viņam nodrošināja Latvijas čempiona titulu N4 grupā.

Svētdien tika noskaidroti uzvarētāji arī pārējās grupās. A+ klasē visātrākie bija Raimonds Kisiels/Gatis Panavs („Skandi Auto Rallija komanda”) , kuri apsteidza Jouni Arolainen/Jouko Puhakka („CLO RACING”), trešajā vietā ierindojās Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins („VeGa Sports”). Lai arī Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis no rallija izstājās, viņi kļuva par Latvijas kausa ieguvējiem A+ grupā, jo bija nodrošinājuši nepieciešamo punktu pārsvaru jau pirms „Parex Rallijs Latvija”.

Savukārt N3 klasē uzvarēja Uldis Briedis/Monvīds Austrums un ieguva Latvijas čempiona titulu savā grupā. 2WD+ grupā uzvaru izcīnīja lietuviešu ekipāža Darius Vilimas/Žilvinas Žeromskas („Všļ ASK 4STAM”), bet Ziemeļeiropas Kausa (NEZ) izcīņā, kas norisinājās „Parex Rallijs Latvija” ietvaros, uzvarēja Lietuvas komanda, aiz sevis atstājot Somijas un Latvijas ekipāžas.

„Parex Rallijs Latvija” arī šogad apmeklēja liels skaits auto sporta cienītāju. Divu dienu garumā visi interesenti varēja vērot sporta auto parādi, apskatīt jauno Volkswagen Scirocco, piedalīties Parex līzings un faktorings dīleru mašīnu veiklības sacīkstes un izbaudīt vēl citus ar auto pasauli saistītus pasākumus. Sīkāku informāciju par „Parex Rallijs Latvija” meklējiet interneta vietnē www.rally.lv un www.autorally.lv.

„Parex Rallijs Latvija” 2008. gada ģenerālsponsors ir „Parex līzings un faktorings”. Ralliju atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, „SKY”, „Biļešu serviss”, „Ms. Robina”, „Nads”, „LinJan” un „Rimor Latvija”. „Parex Rallijs Latvija” oficiālais auto – Volkswagen Scirocco.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *