26% no Viru rallija ātrumposmiem notiks pa asfalta ceļiem

Viru rallija organizatori apstiprinājuši, ka nākošās nedēļas nogalē gaidāmajās sacensībās, kas būs viens no Latvijas čempionāta posmiem, sarūpēts Baltijas valstīm netipiski daudz asfalta ātrumposmu.

Sacensības, kuru oficiālais nosaukums būs “Grossi Toidukaubad Viru Rally”, risināsies 13. un 14. jūnijā. Daudz kas šajā rallijā palicis nemainīgs kopš iepriekšējiem gadiem, taču būs arī dažādi jaunumi.

Piektdienas vakarā tiks aizvadīts superspeciālais ātrumposms Rakveres pilsētas ielās, taču tie nebūs vienīgie asfalta ātrumposmi. Viru rallijs kļūs īpašs ar to, ka arī visos pārējos ātrumposmos, kas pamatā notiks pa granti, būs sekcijas, kurās jābrauc pa asfaltu. Statistiski tas izskatās šādi – rallijā notiks 11 ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 112.4 kilometri, savukārt pa asfaltu būs jābrauc 26.2% no distances.

Jaunums šogad ir arī “shakedown” sesija jeb treniņbraucieni, kas notiks ceturtdien, 3 km garā ātrumposmā.

Oficiālais starts un apbalvošanas ceremonija notiks Rakveres centrā. Savukārt pieteikšanās sacensībām beigsies šo sestdien, 7. jūnijā. Šobrīd (trešdienas vakarā) dalībnieku sarakstā atrodamas 84 ekipāžas. Tiesa, pagaidām pieteikušās vien deviņas ekipāžas, kuru sastāvā startēs latvieši. Tie ir piloti Jānis Vorobjovs, Guntis Lielkājis, Ralfs Sirmacis, Kristaps Feldmanis, Jānis Krickis, Edgars Balodis, Jānis Blūms un Zigurds Kalniņš, kā arī stūrmanis Ainārs Kalniņš, kurš startē kopā ar krievu pilotu Juriju Osokinu.

Tā kā šis būs arī Igaunijas rallija čempionāta posms, uz starta stāsies vairums pašmāju šī sporta veida elites. Jau šobrīd sarakstā atrodami tādi piloti kā Rauls Jētss, Timmu Korge, Rainers Auss, Rolands Murakass, Sīms Plangi un Egons Kaurs. Ierindā būs arī spēcīgie lietuvieši Martins Samuitis un Vitauts Šveds, kā arī krievs Aleksejs Lukjaņuks.

Foto: Dace Janova (4rati.lv)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *