10 lietas, kas jāzina rallija Jēkabpils – Madona 2011 skatītājiem

Info: Ģirts Avotiņš
Foto: Dace Janova (Fotoaģentūra “4rati”)

Rallijam Jēkabpils – Madona 2011, kas notiks ar Jēkabpils pilsētas, Salas un Madonas novadu pašvaldību atbalstu, starts tiks dots 4. jūnijā, pulksten 16:00, Jēkabpilī. Laikā, kad par visu ir jāmaksā, daudzi rallija mīļotāji un interesenti nespēj noticēt faktam, ka šo ralliju būs iespējams apmeklēt bez maksas. Organizatori apstiprina, ka tas nav reklāmas triks – iespēju skatīties visus rallija ātrumposmus par brīvu dāvina saldējums “Klasika”. Abās autosporta svētku dienās gan Jēkabpilī, gan Madonā līdz ar ralliju norisināsies dažādi izklaides pasākumi.

Tirdziņš, atrakcijas un Latvijas lielākais saldējuma kokteilis
Jau no 10:00 rītā Kena parkā, Jēkabpilī sāks darboties zemnieku, amatnieku un mākslinieku tirdziņš, kā arī LGK atrakciju parks, kurš īsi pirms rallija ir pārcelts uz Kena parku, kas ir tuvāk rallija epicentram – Vecpilsētas laukumam. Jau no paša rīta tur sāks ierasties sporta automašīnas, bet ap pulksten 13:00 Latvijā pazīstamie bārmeņi Gvido Elksnis un Stasis Jonāns kopā ar savu komandu sāks gatavot saldējuma “Klasika” kokteili, kas būs lielākais līdz šim Latvijā izgatavotais saldējuma kokteilis. To no baudīt tiks aicināti visi klātesošie. Par muzikālo noformējumu rūpēsies Radio 101 dīdžejs Artis Volfs, bet notikumus komentēs žurnālists Normunds Avotiņš.

Ātrumposmu kartes un Rallija radio 107,0 FM
Pateicoties rallija oficiālajam automobilim Ford, buklets ar ātrumposmu kartēm un aprakstiem ir pieejams bez maksas: Rīgā, Ford auto salonā, rallija krogā L-4 un Ātruma Cilts kartinga hallē, savukārt Jēkabpilī un Madonā – visās lielākajās degvielas uzpildes stacijās un citur, kā arī sacensību norises vietās. Precīzāka informāciju, kur pieejami rallija bukleti, var atrast mājas lapā www.rallyjekabpils-madona.lv, kā arī bukletu ir iespējams lejupielādēt.

Abas rallija dienas visaktuālāko informāciju un sportistu komentārus tieši no ātrumposmu finišiem, rezultātus un speciālistu vērtējumus par trasē redzēto būs iespējams uzzināt, klausoties Rallija radio – Radio 1 (107,0 FM).

Rallija atklāšana un starts
Jēkabpils vecpilsētas laukumā pulksten 15:30 sāksies rallija “Jēkabpils – Madona 2011” svinīgā atklāšana un pulksten 16:00 tiks dots starts pirmajai sporta automašīnai. Pēc starta sportisti dosies uz Salas novada Sēlpils pagastu, kur sacensību režīmā tiks veikti pirmie 10,69 kilometri. Mirkli vēlāk Jēkabpils pilsētas ielās izveidotajā “Premia” ātrumposmā skatītājus sāks iesildīt Road klases sportisti, kā arī rallij-reida dalībnieki. Ātrākās rallija automašīnas Jēkabpils centrā atgriezīsies pulksten 18:24, lai divreiz veiktu pilsētas ātrumposmu.

Saņem ielūgumu uz LRČ fanu kausu!
Rallijs “Jēkabpils – Madona 2011” turpinās pašu aizsākto tradīciju – skatītāju un rallija pilotu kartingu sacensības, kas līdz ar rallija After Party ballīti notiks 9. jūnijā Ātruma Cilts kartinga hallē Rīgā. Lai kvalificētos LRČ fanu kausa sacensībām, interesentiem ātrumposma “Premia” laikā Jēkabpils pilsētā ir jābūt ieslēgtiem mobilo telefonu bluetooth uztvērējiem, jo sadarbībā ar TAIPAN Group uz mobilajiem tālruņiem, ar aktīvu bluetooth uztvērēju tiks izsūtīti ielūgumi, kas dos iespēju no 6. līdz 8. jūnijam Ātruma Cilts kartinga hallē piedalīties kvalifikācijas braucienos, pie kam par zemāku cenu.

Navirec seko sportistiem
Kompānija Navirec ar sekošanas iekārtām aprīkos visas Latvijas rallija čempionāta ekipāžu automašīnas. Šī sistēma galvenokārt ir domāta sacensību vadītājiem un drošības personālam, taču ar ierobežotām funkcijām tā būs pieejama arī citiem interesentiem. Rallija “Jēkabpils – Madona 2011” organizatori cer, ka šī sistēma attaisnos uz to liktās cerības, un tās darbībai netraucēs mobilo telefonu sakaru tīkla pārslodzes, kas parasti tiek novērotas rallija laikā.

Zaļumballes abās rallija pilsētās un Madonas 85 gadu jubileja
Pēc veiksmīgi aizvadītas pirmās sacensību dienas Jēkabpilī un Madonā notiks vērienīgas rallija balles – Krustpils Brīvdabas estrādē būs rallija ballīte, kurā uzstāsies grupas Apvadceļš, Z-Scars, Tranzīts, kā arī Keksi ar Aļģirdu Šuminsku.

Savukārt Madona šogad svin 85 gadu jubileju, pilsētas svētku ietvaros, jau sākot no 3. jūnija, šeit notiks dažādi kultūras un izklaides pasākumi. 4. jūnija vakarā Madona visus rallija līdzjutējus sagaidīs ar lielo svētku ballīti pilsētas estārādē, kur uzstāsies Bruģis, Forte, Lauris Reiniks, Nikolajs Puzikovs, Oskars Deigelis, kā arī DJ Roberts Lejasmeijers. Pusnaktī visus priecēs uguņošana. Tur pat Madonas estrādē otro gadu pēc kārtas darbosies arī īpašā Red Bull rallija zona, kurā apmeklētāju labo garastāvokli rūpēsies Gvido Elksnis ar savu komandu.

Otrā rallija diena – Madonas novadā
5. jūnija agrā rītā, pulksten 8:45, Madonā tiks atklāta rallija otrā diena. Pēc atklāšanas sportisti dosies Aronas pagasta virzienā, kur divreiz pēc kārtas veiks “Balva” un “Ātruma Cilts” ātrumposmus. Starp abām reizēm ir paredzēts pietiekami liels laika sprīdis, lai skatītāji spētu atrast jaunas skatīšanās vietas. Pēc šiem ātrumposmiem rallija un rallij-reida čempionātu dalībnieki dosies uz Bērzaunes pagastu, kur divreiz veiks šī rallija garāko ātrumposmu “Klasnava”.

Uzvarētāju apbalvošana

Rallija sportisti Madonas pilsētā, Saieta laukumā atkal atgriezīsies pulksten 15:50 ar pirmās sporta automašīnas finišu. Dažas stundas vēlāk – pulksten 18:40 – tur pat visu trīs čempionātu – rallija, rallijsprinta un rallij-reida – ieskaitēs tiks godināti uzvarētāji.

Drošība pirmajā vietā!!!
Lūgums atcerēties, ka rallijs ir sporta veids, kurš ir saistīts ar ātrumu un risku, tādēļ skatītāji drīkst stāvēt tikai tam paredzētajās vietās. Ir aizliegts šķērsot trasi sacensību laikā un rallija organizatori lūdz ievērot visus policijas, apsargu un tiesnešu norādījumus, lai nepakļautu savu dzīvību riskam. Rallija ātrumposmu kartēs īpaši ir atzīmēti evakuācijas ceļi, tajos automašīnas drīkst novietot tikai ceļa labajā malā, skatoties virzienā uz ātrumposmu.

Rallijs “Jēkabpils – Madona 2011” notiek, pateicoties Jēkabpils pilsētas, Salas un Madonas novadu pašvaldībām, saldējumam “Klasika” un apdrošināšanas sabiedrībai “Balva”. Autosporta svētku ātrumu nodrošina “Ātruma Cilts” un oficiālais auto “Ford”, kā arī “Lukoil”, “Cēsu Alus”, “Staburadze”, “Statoil” eļļas, “Hankook” riepas, energofirma “Jauda” un “Elijas Nami”. Ralliju “Jēkabpils – Madona 2011” informatīvi atbalsta “Radio 101”, “TVNET”, “Draugiem.lv” “Go4Speed”, “Autozinas.fm”, “4 Rati”, “jauniauto.lv” un “Jaunais Vēstnesis”.

Aktuālā Jēkabpils – Madona 2011 rallija informācija ir atrodama www.rallyjekabpils-madona.lv, www.autorally.lv un www.autosport.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *