Tanaks pārliecinoši triumfē Otepē ziemas rallijā

Pārliecinošu uzvaru pagājušajā nedēļā notikušajā Igaunijas rallija čempionāta pirmajā posmā “Otepää talveralli 2023” izcīnīja Ots Tanaks, un tas viņam ir pirmais panākums kopš atgriešanās “M-Sport Ford” komandas sastāvā.

Ziemas rallijā Igaunijas pilsētas Otepē apkaimē bija jāaizvada astoņi ātrumposmi, kuru kopējais garums sastādīja 110 kilometrus. Uz starta stājās vairāk par 60 ekipāžām.

Pasaules čempionāta dalībnieks Tanaks trasē devās ar “Ford Puma Rally1” mašīnu un konkurentiem neatstāja nekādas cerības, sasniedzot ātrākos laikus visos ātrumposmos. Finišā viņš tuvāko sekotāju Georgu Linnamae, kurš startēja ar “Hyundai i20 N Rally2”, uzveica par 2 minūtēm un 44 sekundēm. Trešajā vietā ierindojās Gregors Jētss ar “Škoda Fabia Rally2 evo”, finišējot vairāk kā minūti aiz tiešā konkurenta Linnamae.

Tanaks šajā rallijā uzvarēja EMV1 grupā, kamēr Linnamae bija ātrākais no EMV2 ieskaites braucējiem. EMV3 kategorijā uzvarēja paragvajietis, pasaules čempionāta pilots Djego Domingess juniors (“Ford Fiesta Rally3”), kamēr EMV4 vērtējumā pirmā vieta Jasparam Vaheram (“Ford Fiesta Rally4”).

Startēja arī latvieši. Emīla Blūma/Didža Eglīša ekipāža cīņā devās ar “Mitsubishi Lancer Evo IX” un izcīnīja augsto ceturto vietu kopējā vērtējumā, kā arī triumfēja EMV5 grupā. Viņiem par 7.1 sekundi izdevās uzveikt spēcīgā igauņa Timmu Korges ekipāžu. Sesto vietu šajā klasē guva Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš (“Subaru Impreza STi N14”), bet septītie bija vecmeistari Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”). Vorobjova ekipāžai šajā reizē tikai pēdējā ātrumposmā izdevās uzrādīt “Top 3” rezultātu starp savas ieskaites braucējiem. Tikmēr Kristers Cimdiņš/Renārs Šķenders (“Mitsubishi Lancer Evo X”) izstājās pēc izbraukšanas no trases.

EMV6 grupā pirmo vietu sasniedza Tāvi Nīnemetss (“BMW M3 E36”), bet 11. pozīcijā ierindojās Viesturs Tilgass/Jānis Puķītis (“BMW 125i Coupe”). Roberts Kikkatalo bija ātrākais no EMV7 braucējiem, bet Madars Dīriņš/Gints Lasmanis (“Honda Civic Type-R EP3”) finišu nesasniedza sajūga defekta dēļ. Savukārt EMV8 klasē pie godalgotās trešās vietas tika Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš (“Toyota Corolla 1600 GT”), kuri uzvarētājam Oskaram Mennametsam (“Citroën C2 R2 Max”) zaudēja vairāk par sešām minūtēm. Smago auto klasē EMV9 ar pirmo rezultātu ralliju noslēdza Tarmo Silts (“GAZ 51”).