‘Orlen Lietuva Rally’ uzvar WRC pilots Lapi, panākumi arī latviešu braucējiem

Nedēļas nogalē tika aizvadītas Lietuvas rallija čempionāta trešā posma sacensības “Orlen Rally Lietuva”, kas noslēdzās ar WRC pilota Esapekas Lapi uzvaru. Vaidots Žala un Ivo Pūķis izcīnīja pirmo vietu savā klasē, tāpat panākumi Emīla Blūma un Kalvja Blūma pilotētajām ekipāžām.

Sacensības iesākās jau piektdienas vakarā, kad norisinājās pirmie pieci ātrumposmi, bet vēl astoņi tika veikti sestdien. Kopējā to distance sastādīja 103 kilometrus.

“Orlen Rally Lietuva” notika nedēļu pirms Latvijā gaidāmā pasaules rallija čempionāta posma. “Hyundai” rūpnīcas pilota Lapi ekipāža šīs sacīkstes izmantoja, lai labāk sagatavotos “Tet Rally Latvia”. Somu braucēja sniegums neapšaubāms – uzvaras visos 13 ātrumposmos un finišā absolūtajā ieskaitē tuvākā ekipāža pārspēta par nepilnām trim minūtēm. Tas pašsaprotami, ņemot vērā “Hyundai i20 N Rally1 Hybrid” automašīnas tehnisko pārsvaru.

Pēc divām kopīgi aizvadītām neveiksmīgām sacīkstēm pirmo uzvaru Lietuvas čempionāta LARČ2 grupā izcīnīja Vaidots Žala ar latviešu stūrmani Ivo Pūķi. Ekipāža pirmo reizi startēja ar pēdējās paaudzes “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu. Žala/Pūķis vadību pārņēma pēc otrā ātrumposma un neatdeva to līdz finišam, triumfējot savā klasē. Tuvākais sekotājs Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš pārstāvēja šo pašu klasi, finišā zaudēja nepilnas desmit sekundes. Absolūtajā ieskaitē ekipāžai otrā vieta.

Otro vietu LARČ1 vērtējumā sasniedza Emīls Blūms ar Didzi Eglīti. Viņi pirmo reizi startēja ar “Samsonas Motorsport” sagatavoto “Hyundai i20 Proto” automašīnu (attēlā). Savā klasē tuvākie sekotāji atpalika 38 sekundes, bet priekšā – tikai tehniski daudz spēcīgākā Lapi ekipāža. “Orlen Rally Lietuva” absolūtajā ieskaitē izcīnīta ceturtā vieta.

Kalvis Blūms un Raimonds Zeiļuks, startējot ar “Mitsubishi Lancer Evo VI”, sasniedza uzvaru LARČ6 ieskaitē. Viņu tuvākie sekotāji klasē zaudēja 12 sekundes, savukārt rallija absolūtajā ieskaitē latvieši ierindojās devītajā pozīcijā.

Finišu nesasniedza Kārlis Folkmanis/Gundars Pečaks (“Mitsubishi Lancer Evo VI”) un Reinis Trūps/Beate Klipa (“Honda Civic Type-R FN2”), šīm ekipāžām izstājoties ar tehniskām problēmām.