Korge uzvar Sāremā rallijā, Lukjaņuks kļūst par Igaunijas čempionu

Timmu Korge izcīnījis uzvaru Igaunijas rallija čempionāta noslēdzošajā posmā, kas divu dienu garumā notika Sāremā salā.

Ar “Ford Fiesta R5” automašīnu startējošais “MM-Motorsport” komandas pilots atradās vadībā jau pēc pirmās Sāremā rallija dienas, kad tika veikti trīs ātrumposmi. Otrajā rallija dienā Korge uzvarēja četros no septiņiem ātrumposmiem, tuvāko sekotāju finišā uzveicot par 11 sekundēm.

Latvijas komandas ASRT pilots Sīms Plangi tikai pašās beigās izrāva otro vietu. Pēdējā ātrumposmā saslīdēja gan sacensību līderis Korge, gan krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks, kurš pirms tam turējās otrajā vietā. Plangi bija ātrākais pēdējos divos ātrumposmos un tādā veidā tika ne vien pie otrās vietas absolūtajā ieskaitē, bet arī uzvaras N4 klasē.

Lukjaņukam trešā vieta Sāremā rallijā, tomēr ar to pietika, lai izcīnītu 2014. gada Igaunijas čempiona titulu.

Sacensībās startēja piecas ekipāžas, kuras pārstāvēja braucēji no Latvijas, tostarp trīs piloti. Visaugstāk finišēja Edgara Baloža ekipāža, kas absolūtajā ieskaitē guva 37. vietu un sesto A7 klasē. Arī Jānis Krickis turējās “Top 40”, tomēr tad zaudēja laiku, beigās finišējot 68. pozīcijā absolūti un 12. vietā E10 klasē. Savukārt Guntim Lielkājim 70. vieta kopējo rezultātu tabulā un desmitā A6 klasē.

Andis Neikšāns šajā rallijā bija stūrmanis Jurijam Kasimam no Ukrainas – viņi finišēja 69. pozīcijā. Savukārt Māris Neikšāns, kurš stenogrammu lasīja Kazahstānas pilotam Dmitrijam Filonetsam, piedzīvoja avāriju rallija otrajā dienā.

Info: delfi.ee / autosport.ee