Emīls Blūms: “Visu ralliju mūs vajāja tehniskas ķibeles”

Foto: 7bet Gravel Fest Rally Lazdijai

Neskatoties uz sacīkšu auto tehniskām problēmām, latviešu ekipāža Emīls Blūms/Didzis Eglītis savas klases ietvaros Lietuvas rallijā “7bet Gravel Fest Rally Lazdijai 2023” izcīnīja pārliecinošu uzvaru gan kopvērtējumā, gan visos 12 ātrumposmos. Latviešu ekipāža savas klases otrās vietas ieguvējus apsteidza par pusotru minūti.

Šis bija Lietuvas rallija čempionāta trešais posms, kur ekipāžas kopumā veica 12 ātrumposmus, četrus piektdien un astoņus sestdien. Kopumā tika veikta 102.1 km gara distanci.

Emīls Blūms, “Rallyworkshop” komandas rallija pilots: “Man ļoti patika ātrumposmi, tiešām ātri un baudāmi, protams, arī šaurās sekcijas. Veicot trases pierakstus pirms rallija, šķita, ka varēsim pietuvoties jaudīgākās klases mašīnām, bet visu ralliju mūs vajāja tehniskas ķibeles. Lai arī bija vairākas servisa zonas – neatrisinājām to, kāpēc mašīnai zuda jauda. Tas bija papildus stimuls – vēlāk jābremzē un vairāk jāiespringst līkumu sasaistēs. Nebija mērķis kādu ķert vai no kāda mukt, jo esam stabili savā pozīcijā, bet centāmies ar stūrmani savstarpējo tempu kāpināt, prieks, ka mums ar stūrmani ir ļoti laba sadarbība.”

Šobrīd E.Blūms/D.Eglītis ir ātrākā Baltijas ekipāža savā klasē. Nākamās sacensības paredzētas, turpinot aizstāvēt līdera pozīcijas Igaunijas rallija čempionātā, “Rally Estonia” ietvaros, kas būs arī pasaules čempionāta posms. Sportisti aicina izmantot iespēju, ka sacensību norise ir tik tuvu Latvijai, ņemt līdzi Latvijas karogus un atbalstīt.

“Vairākkārt jau esam teikuši – mēs jūtam fanu atbalstu, mēs redzam skatītājus trases malās un redzam karogus. Tas stiprina un dod pārliecību, ka neesam tikai mēs divi, bet ar mums kopā ir daudz cilvēku. Protams, tā ir arī lieliska reklāma valstij, jo visi pasaules rallija čempionāta posmi tiek translēti milzīgai auditorijai. Tas būtu arī tā simboliski, ka Igaunijas karogi mijas ar Latvijas, kā skaists žests, ka no kaimiņiem esam gatavi uzņemties godu un nākamgad organizēt pasaules rallija čempionāta posmu Latvijā,” saka Emīls Blūms.

Rezultāti Lietuvas čempionāta LARČ3 ieskaitē:

Informāciju sagatavoja:
Anda Podziņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *