PROSPEED un ASRT komandām neveiksmes Karēlijas rallijā

Latviešu komandas PROSPEED un ASRT pagājušās nedēļas nogalē startēja Krievijas rallija čempionāta pirmajā posmā Karēlijā, taču ar jaunajiem R5 klases spēkratiem finišu sasniegt neizdevās.

“Rally Karelia 2019” ietvaros sportisti mēroja desmit sniegotus ātrumposmus, sacīkšu režīmā veicot 123 km garu distanci.

Abas latviešu komandas ekipāžas pārstāvēja vietējie sportisti. PROSPEED-URALASBEST sastāvā pie “Ford Fiesta R5” stūres sēdās Igors Bulancevs, kuram tās bija otrās sacensības ar šo mašīnu. Pirms tam Krievijas kausa posmā “Rally Zolotye Kupola 2019” viņš bija izcīnījis uzvaru. Savukārt pie ASRT sagatavotās “Škoda Fabia R5” stūres Karēlijā otro reizi sēdās Sergejs Popovs, kurš pie šī auto stūres pirmoreiz startēja “Rally Alūksne 2019”, kad guva devīto vietu. ASRT pārstāvēja arī Pjotrs Turkins ar “Peugeot 208 R2”.

Popovs Karēlijas ralliju uzsāka lieliski, uzvarot pirmajos divos ātrumposmos, kamēr nākamajos divos ātrākais bija Iļja Lotvinovs (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuram pirmās dienas izskaņā Popova ekipāža zaudēja tikai 1.2 sekundes. Sacīkšu otrajā dienā bija jāveic atlikušie seši dopi. Popovs atkal bija ātrs, uzvarēja piektajā ātrumposmā un atguva vadību kopvērtējumā, tāpat viņš bija līderis pēc sestā ātrumposma, kamēr septītajā piedzīvoja izstāšanos. Turkins tikmēr kopējā ieskaitē ieņēma 11. vietu, bet starp R2 ekipāžām bija ceturtais.

Bulancevs ralliju arī uzsāka labi, esot otrajā pozīcijā pēc diviem ātrumposmiem, taču jau trešajā izstājās. Rallija otrajā dienā PROSPEED-URALASBEST pilots sacīkstes neatsāka.

Karēlijas rallijā uzvarēja Dmitrijs Voronovs (“Mitsubishi Lancer Evo VII”), kurš finišā par 11 sekundēm pārspēja Grigoriju Tregubovu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), savukārt jau pieminētais Lotvinovs finišēja trešais, 22 sekundes aiz uzvarētāja.

Startēja arī bijušais F1 pilots Vitālijs Petrovs ar “SMP Racing” komandas “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Savā pirmajā rallijā sportists pēc septiņiem ātrumposmiem pat bija ceturtais, taču finišēt izdevās 13. pozīcijā.

Krievijas rallija čempionātā šosezon plānoti septiņi posmi. Nākamās sacensības “Peno 2019” norisināsies no 22. līdz 25. februārim Tveras apgabalā, savukārt pēc tam sezona turpināsies jau vasarā.