Ožjē pieļauj iespēju atgriezties WRC uz pilnu sezonu

Foto: Vladislav Maschl

Astoņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Ožjē atzinis, ka nākotnē vēl varētu aizvadīt pilnu sezonu pasaules rallija čempionātā, lai gan nākamgad tas visdrīzāk nenotiks.

Ožjē pašlaik “Toyota” komandā dala mašīnu ar Espapeku Lapi. Titulētajam francūzim paredzēta startēšana šogad notiekošajos pēdējos divos WRC posmos Spānijā un Japānā, tāpat jau šobrīd zināms, ka Ožjē būs uz starta 2023. gada WRC sezonas pirmajā posmā Montekarlo. Lapi startēs pēc tam sekojošajās sacīkstēs Zviedrijā. Par pārējām WRC sacīkstēm pašlaik skaidrības nav.

“Nebija grūti izlemt par startēšanu Montekarlo rallijā,” atzīst Ožjē. “Bet, kas attiecas uz pārējiem posmiem un programmu, tas vēl ir jāizlemj. Esmu ļoti priecīgs, ka “Toyota” man aizvien piedāvā šādu iespēju – aizvadīt daļu sezonas. Domāju, ka tas nāk par labu abām pusēm.”

Šī ir pirmā sezona, kad Ožjē nestartēja visos WRC posmos. Lai gan viņš uzsvēris, ka turpmāk vairāk laika grib veltīt ģimenei, varbūt nākotnē vēl veiks kādu pilnu sezonu.

“Es nesaku, ka simtprocentīgi vairs neatgriezīšos un neaizvadīšu nevienu pilnu sezonu,” saka Ožjē. “Tomēr pašlaik atkārtošu to, ko esmu teicis jau ilgu laiku – es mīlu savu ģimeni, savu dēlu un gribu ar viņiem pavadīt vairāk laika.”

Ožjē šogad izmēģināja spēkus izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), tostarp startēja Lemānas 24 stundu sacensībās. Lai gan viņš vēlas atgriezties Lemānā, rallijs ir Ožjē prioritāte, turklāt šosejas sacensībās esot svarīgi veikt pilnu sezonu.

“Kas attiecas uz šosejas sacīkstēm, tur ir jāaizvada vai nu pilna sezona vai nav jēgas braukt nemaz,” stāsta Ožjē. “Es gribētu atkal startēt Lemānā, bet ir grūti, ja aizvadi tikai daļu sezonas. Redzēsim, kas būs nākotnē, bet pašlaik nekas nav mainījies attiecībā pret manu mīlestību uz ralliju. Ar prieku startēšu vairākos WRC posmos, kuri man īpaši patīk.”

Izmantotie resursi:
www.wrc.com