Ožjē pārspēj Evansu Spānijas WRC posma “shakedown” sesijā

Pirms šajā nedēļas nogalē gaidāmā pasaules rallija čempionāta posma Spānijā, šodien tika aizvadīts shakedown ātrumposms, kurā ātrāko rezultātu uzrādīja kopvērtējuma līderis Sebastjēns Ožjē no “Toyota” vienības. Starp junioru ieskaites braucējiem sestais bija Mārtiņš Sesks.

Pēc tam, kad Somijas posmā Ožjē finišēja tikai piektais, bet viņa komandas biedrs Elfins Evanss uzvarēja gan posmā, gan guva papildus punktus par pirmo vietu power stage ātrumposmā, britam palielinājušās izredzes vēl pacīnīties par 2021. gada pasaules čempiona titulu. Tomēr teorētiski jau šajā nedēļas nogalē par čempionu var kļūt franču pilots Ožjē, taču tas atkarīgs no apstākļiem. Pašlaik viņam 24 punktu pārsvars pār Evansu un šajā posmā jāizcīna par sešiem vairāk nekā komandas biedram, lai priekšlaicīgi nodrošinātu uzvaru kopvērtējumā.

Ožjē un Evanss 4.31 km garajā dopā ieņēma pirmās pozīcijas šodien notikušajos treniņbraucienos jeb shakedown sesijā, bet aiz viņiem palika “Hyundai” vienību pārstāvošie Tjerī Noivils, Danijs Sordo un Ots Tanaks. Katalonijā ar WRC auto startēs arī Olivers Solbergs, kurš ierindojās 11. pozīcijā, no Ožjē atpaliekot 2.7 sekundes.

“Rally2” klasē ātrākais bija Nikolajs Grjazins, bet viņš šajā reizē nepiedalās WRC2 čempionāta ieskaitē – tajā ātrākais izrādījās Madss Ostbergs, kurš bija 0.4 sekundes lēnāks par krievu pilotu.

Kamēr pasaules čempionātā šogad atlikuši vēl divi posmi, JWRC klasē šis būs noslēdzošais. Uz starta stājušās sešas ekipāžas, arī Mārtiņš Sesks, kurš turpina cīņu par titulu, lai gan kopvērtējumā ir trešais. Shakedown sesijā viņš ierindojās sestajā vietā, un bija 1.8 sekundes lēnāks par ātrāko braucēju Džonu Armstrongu.

Spānijas asfalta rallijā cīņas notiks trīs dienu garumā, piektdien sportistiem aizvadot sešus, sestdien – septiņus, bet svētdien vēl četrus ātrumposmus. To kopējais garums būs mazliet virs 280 kilometriem.