Ožjē pagaidām izlēmis par dalību tikai Montekarlo rallijā

Foto: wrc.com

Franču autosportists Sebastjēns Ožjē, kurš šomēnes var kļūt jau par astoņkārtēju WRC čempionu, pašlaik vēl nevar apstiprināt, kuros posmos piedalīsies nākamajā gadā. Šobrīd viņš vien paziņojis, ka “Toyota” komandas sastāvā janvārī būs uz starta Montekarlo rallijā.

Ožjē savu pirmo sezonu WRC klasē aizvadīja 2009. gadā, kopš tā laika septiņas reizes bijis čempiona godā, bet šī viņam ir pēdējā pilnā sezona pasaules rallija čempionātā. Šobrīd zināms, ka Ožjē plāns nākamgad ir veikt daļēju sezonu rallijā un autošosejas izturības sacīkstēs.

“Komanda, bez šaubām, paļaujas, ka startēšu Montekarlo rallijā, to es šobrīd varu pateikt,” stāsta Ožjē, kurš šajās sacensībās savā karjerā uzvarējis jau septiņas reizes. “Vēl ir jāpieņem daži lēmumi. Labā ziņa ir tā, ka komanda man daudz neko neuzspiež. Skaidrs ir tas, ka es palikšu kopā ar komandu un, ka tai ir divi ātri piloti, kas brauks ar trešo mašīnu.”

Kā zināms, nākamgad “Toyota” vienību visos posmos pārstāvēs Elfins Evanss un Kalle Rovanpera, bet trešo mašīnu dalīs Ožjē un Esapeka Lapi.

Ožjē tikko noslēdzis testus ar “Toyota” komandas “Hypercar” prototipu, ar ko tā startē izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), tostarp Lemānas 24 stundu sacensībās. Debitantu testi notika svētdien, un 37 gadus vecais Ožjē veica 84 apļus. Sportists nākamgad noteikti aizvadīs vismaz daļēju sezonu šajā čempionātā, taču pēc testiem paziņoja, ka sākumā varētu startēt otrajā spēcīgākajā klasē LMP2. Arī par šiem viņa plāniem sīkākas informācijas pašlaik nav.

Zināms, ka “M-Sport” komanda Montekarlo rallijā gatavojas startēt pat ar četriem auto, vienu no kuriem, iespējams, pilotēs Sebastjēns Lēbs. Pamatsastāvu šī vienība vēl nav paziņojusi, lai gan kā galvenie pretendenti tiek minēti līdzšinējie piloti Adrijēns Formū un Gass Grīnsmits.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com